penktadienis, gegužės 29 d.
Po tymų protrūkio Niujorko priemiestyje - draudimas neskiepytus vaikus vesti į viešąsias erdves
tiesa.com
twitter nuotrauka

Daugiau nei 150 žmonių užsikrėtus tymais Niujorko apskrityje uždrausta vesti neskiepytus vaikus į viešąsias erdves. Rocklando apskrities pareigūnas Ed Day skelbė, kad tokių veiksmų imtasi siekiant sutramdyti padėtį, kurios metu sveikatos apsaugos pareigūnams vykdant tyrimą jiems neretai priešinimąsi.

„Mūsų sveikatos apsaugos pareigūnams sakoma liepiama daugiau neskambinti, mėtomi rageliai. Jiems sakoma: „mes šito - nediskutuosime, nebegrįžkite”, kai jie lanko susirgusiųjų namus. Toks atsakas yra ne tik nepriimtinas, jis - itin neatsakingas”.

Jis sakė nemanąs, kad tokio drastiško žingsnio Amerikoje buvo griebtasi kada nors anksčiau.   Įsake, kuris galios bent 30 dienų skelbiama, kad visiems nuo tymų neskiepytiems asmenims iki 18-kos metų yra draudžiama lankytis viešosiose erdvėse, įskaitant prekybos centrus, civilinių registrų centrus, mokyklas ir kitas švietimo įstaigas, restoranus bei visų religijų šventyklas.

Įsakui nepaklusę asmenys gali būti sulaikyti ir gauti iki šešių mėnesių trukmės kalėjimo.  

Vis dėlto, Ed Day pripažino, kad itin didelių pastangų į tokių asmenų gaudymą dedama nebus, nes pagrindinis Šio sprendimo tikslas - pabrėžti situacijos rimtumą.  

„žinoma, kad tai - bandymas atkreipti dėmesį” - sakė E. Day. „Patruliai tikrai nebėgios prašydami skiepų dokumentų. Tai - absurdas”.  

„Tačiau, tėvai bus laikomi atsakingais jei bus nustatyti šio įsako pažeidimai”

  Valstijoje siaučia didžiausias tymų protrūkis nuo to laiko, kai liga 2000 metais Jungtinėse Amerikos Valstijoje buvo oficialiai paskelbta išnykusia.   Labiausiai šis protrūkis žaloja Ortodoksinio Judaizmo sekėjų bendruomenes. Jose skiepyti vaikus ne taip įprasta.  

Tam, kad liga išnyktų, 92-95% visuomenės turi būti paskiepyti. Tuo tarpu Rocklando apskrityje nuo tymų paskiepyti tik 72.9% jaunuolių iki 18-kos metų.  

Piliečių teisių advokatė Michael Sussman, atstovaujanti 44 neskiepytus vaikus kuriems buvo uždrausta eiti į Valdorfo mokyklą sakė: „tai - iracionalu. Jūs baudžiate žmones, kurie neserga, vietoj to, kad karantinuotumėte ligonius.”  

Federalinis teisėjas tėvų ieškinį, teigiantį, kad pažeistos jų civilinės teisės, atmetė, cituodamas „beprecedentį tymų protrūkį”.  

Šalies pediatrai išreiškė palaikymą įstatymo, kuris leistų vaikams skiepytis be tėvų sutikimo, išleidimui.  

„Jei ieškote patarimo dėl sveikatos „Žmonių” žurnale ir semiatės medicininių žinių iš Jenny McCarthy su Robert De Niro, jums reikia rimtai persvarstyti savo gyvenimą” - skelbė E. Day.  

2019 03 27 16:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt