penktadienis, rugpjūčio 14 d.
„Politico“: D. Trumpas pripažįsta pralaimintis rinkimus
Alfa.lt

JAV prezidentas privačiai savo aplinkos žmonėms pripažino, kad dėl vis augančio nepalankių apklausų skaičiaus ir nemalonių perspėjimų iš pačių didžiausių sąjungininkų jaučia, jog šaliai jis vadovaus tik vieną kadenciją, pranešė portalas „Politico“.

Pasak artimiausių jo komandos žmonių, D. Trumpas šiuo metu patiria sudėtingiausią savo prezidentavimo laikotarpį. Įklimpęs į iš visų pusių skriejančią kritiką dėl blogo atsako į koronaviruso pandemiją ir nesusitvarkantis su šalyje siaučiančiais rasiniais neramumais, jam teko patirti ir gėdingą pirmąjį rinkiminį mitingą Oklahomoje, kur jis nesugebėjo surinkti pilnos arenos palaikytojų.

Kas turėjo būti lengvas interviu su „Fox News“ vedėju Seanu Hannity‘iu praėjusį ketvirtadienį, išėjo visų prezidento patarėjų košmaru, D. Trumpui nesugebant atsakyti į paprastą klausimą, ką jis sieks įgyvendinti per antrąją kadenciją. Tame pačiame interviu dažniausiai savimi per daug pasitikintis JAV vadovas sugebėjo tyliai prasitarti, kad jis gali pralaimėti demokratui Joe Bidenui, nes kai kurie žmonės jo, ko gero, nemėgsta.

Vos po poros valandų nuo šio interviu vidiniuose D. Trumpo ratuose ėmė sklisti abejonės, ar prezidentas yra iš tiesų pasiryžęs siekti perrinkimo.

D. Trumpas dar turi laiko pasitaisyti savo kampaniją, ir politinė aplinka, ko gero, pasitaisytų. Tačiau pora dešimčių artimoje prezidento aplinkoje dirbančių asmenų tvirtino, kad rinkimų kovai žūtbūt reikia tikslios krypties ir susikaupusio kandidato, kuris nuolatos nekenktų pats sau.

„Pagal dabartinę trajektoriją prezidentas D. Trumpas yra pakeliui link vienos blogiausių rinkimų nesėkmių modernių prezidento rinkimų istorijoje“, – teigė buvęs prezidento politinis patarėjas Samas Nunbergas, kuris nepaisydamas to lieka D. Trumpo šalininku.

S. Nunbergas rodė praėjusią savaitę išleistus CNBC ir „New York Times/Siena“ reitingus, kuriuose matoma, kad D. Trumpas gautų mažiau nei 40 proc. balsų kovodamas su J. Bidenu. Jeigu prezidento palaikymas per artėjančias dvi savaites nukris žemiau nei 35 proc., jis, pasak buvusio patarėjo, „realistiškai rizikuos prarasti per 400 rinkikų taškų, todėl turėtų rimtai apsvarstyti, ar jis norės toliau tęsti kovą kaip respublikonų partijos nominuotas kandidatas“.

Užkulisiuose D. Trumpas ir jo komanda žengia teisinga kryptimi. Pasak vidinių šaltinių, praėjus savaitei nuo nesėkmingo rinkiminio mitingo Tulsoje, prezidentas nenoriai pripažino, kad jis atsilieka. Ne vieną dieną liejęs tulžį dėl nepavykusio renginio, prezidentas pagaliau giliau įsitraukė į kampanijos veiklą ir net parodė palankumą į komandą įtraukti daugiau žmonių. Jis taip pat neseniai organizavo ir susitikimus dėl kovų esminėse valstijose.

D. Trumpo žentas Jaredas Kushneris, kuris prižiūri rinkimų kampanijos veiklą iš Baltųjų rūmų, turėtų gauti daug aktyvesnės veiklos.

Vidiniuose ratuose dėl nepavykusio Tulsos mitingo buvo apkaltintas kampanijos vadovas Bradas Parscale‘as. Kai kurie žmonės kritikavo jo pagyras, kad per 1 mln. žmonių prašė patekti į renginį, nors galiausiai paaiškėjo, kad tai paprasčiausias melas, nes per D. Trumpo kalbą buvo nesugebėta užimti visų vietų. Tačiau B. Parscale‘as nebuvo atleistas ir jo komanda sulaukė papildomo pastiprinimo.

Šie vidiniai pokyčiai nelabai nuramino respublikonų baimes. D. Trumpo mėgstamas „Fox News“ vedėjas Tuckeris Carlsonas šią savaitę savo laidoje paskelbė gan tiesmuką perspėjimą, kad prezidentas „gali pralaimėti rinkimus“. Kitas gan artimas D. Trumpo sąjungininkas Pietų Karolinos senatorius Lindsey‘is Grahamas žurnalistams prasitarė, kad prezidentui reikia šią rinkimų kovą padaryti „labiau apie politiką ir mažiau apie jo asmenybę“.

D. Trumpo komanda yra įsitikinusi, kad prezidento reitingai pagerės, kai jis vos tik pradės aktyviau lankytis viešuosiuose renginiuose ir sustiprins savo puolimą prieš J. Bideną. Jie teigia, kad yra sustota prie dviejų pagrindinių temų prieš buvusį viceprezidentą: tai, kad jis atstovauja liberalams, kurie gali sumenkinti teisėsaugos darbą, ir kad jis yra įsisenėjęs Vašingtono veikėjas.

Kampanijos štabas pradėjo masinę TV reklamų kampaniją, kuri puola 77 metų varžovą dėl jo prastėjančio protinio pajėgumo per beveik 50 metų trunkančią politinę karjerą.

Šios reklamos yra leidžiamos ne vienoje valstijoje, tarp kurių yra ir Džordžija – tipiškai respublikoniška valstija, kur D. Trumpas pamažu praranda palaikymą. Pagal turimus piniginius išteklius šios reklamos svarbiausių valstijų gyventojų televizoriaus ekranuose turėtų šmėžuoti per visą kampanijos laikotarpį.

Pirmosios D. Trumpo rinkimų kampanijos veteranai šiuos įvykius lygina su košmariška 2016 m. vasara, kai kandidatą apsivijo milžiniškas skandalų voratinklis, kurį jis pats ir sukėlė: nuo kritikos žuvusių Irako karių šeimų organizacijai iki išpuolio prieš meksikietiškos kilmės federalinę teisėją.

„Panašus jausmas mus krėtė 2016 m., ir jei mes tada būtume buvę teisūs, Hillary Clinton dabar būtų Baltuosiuose rūmuose. J. Bidenas yra silpniausias demokratų kandidatas per visą dabartinę politikų kartą, ir mes būtent taip jį ir apibūdiname, – teigė D. Trumpo kampanijos atstovas spaudai Timas Murtaughas. – Mums liko 4 mėnesiai iki rinkimų dienos ir pačioje pabaigoje bus aiškus pasirinkimas tarp prezidento D. Trumpo neįtikėtinų nuopelnų sąrašo ir pusę amžiaus trukusių J. Bideno nesėkmių Vašingtone.“

Pasak prezidento patarėjų, J. Bideno nesikišimas pandemijos metu kiek apsunkino situaciją D. Trumpui surasti galimybes smūgiuoti. Bet respublikonai teigia, kad prezidento kampanija turi kaip įmanoma anksčiau surasti galimų priemonių puolimui.

„Svarbiausias veiksnys yra tas, kad J. Bidenas iki šiol sugebėjo išsisukti nuo tiesioginės kovos, – teigė protrumpiško „Club for Growth“ prezidentas Davidas McIntoshas. – Respublikonai turi dėti pastangas apibrėžti J. Bideną ir dėti reikiamus resursus bei pastangas nuolatinėms skleidžiamoms žinutėms.“ 

2020 07 05 15:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt