trečiadienis, spalio 5 d.
Politikos ekspertai: V. Putinas pradėjo naują karo etapą, sulauksime „naujos patrankų mėsos“
Alfa.lt
Twitter
Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, matydamas, kad okupantams reikia pastiprinimo, trečiadienį paskelbė dalinę mobilizaciją. Politikos ekspertai tikina, kad tai naujas karo etapas.

Į karą bus šaukiami karinės patirties turintys rezervistai.

Rytų Europos studijų centro (RESC) vadovas Linas Kojala feisbuke sakė, kad „ilgą laiką Kremlius vykdė agresiją apsimestinės taikos sąlygomis, maskuodamas tai „specialiąja karine operacija“. Šis etapas šiandien baigėsi“.

Jis pabrėžė, kad V. Putinas ir toliau vartoja tas pačias frazes, kuriomis siekia „įprasminti“ karą: „Vakarų keliamą grėsmę Rusijai, Ukrainos nacius, siekį apginti Donbaso gyventojus“.

„Galiausiai tiesmukiškai grasinta, kad, „jei kils grėsmė Rusijai“, bus naudojama visa turima ginkluotė, įskaitant branduolinį ginklą. Jis pridūrė, jog „neblefuoja“, – rašė L. Kojala.

„Nauja patrankų mėsa“

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas feisbuke pasišaipė iš V. Putino „trijų dienų pergalingo karo“, kuris pasiekė mobilizacijos etapą: „Vadinasi, visai prasta padėtis.“

Tada pridūrė, jog okupantai žada, kad „mobilizuojami rezervistai bus vėl apmokomi (nepainioti su „apmokami“) ir turės visas socialines garantijas kaip ir kontraktininkai, t. y. šeimoms po rusišką automobilį iš neveikiančios gamyklos, jei bus atvežti maiše.“

Anot jo, dalinė mobilizacija „leis apsirūpinti nauja „patrankų mėsa“, užpildyti beveik sunaikintus dalinius ir naujomis bangomis siųsti į atakas menkai apmokytus kareivius su senais tankais“.

„Atsakas iš Ukrainą remiančių šalių pusės – šiuolaikinės karinės technikos nenutrūkstantis srautas nuo genocido besiginančiai tautai“, – teigė A. Anušauskas.

Sužinos, kad karas vyksta

V. Putinas savo kalboje minėjo, kad karo prievolė galios tik tiems piliečiams, kurie yra rezerve, ir, visų pirma, tiems, kurie tarnavo Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų gretose, turi tam tikrų karinių specialybių ir atitinkamos patirties.

Pašauktieji į karo tarnybą prieš siunčiant į dalinius būtinai išklausys papildomus karinius mokymus.

Anot Rusijos prezidento, okupantų gretas papildysiančių karių šeimos ir patys kariai bus aprūpinti materialine, resursine ir finansine parama.

Feisbuko vartotojai mano, kad dalinė mobilizacija padės paprastiems rusams susipažinti su karu. „Pagaliau ir ta Rusijos Federacijos piliečių tylioji dauguma, kuriai karas buvo tarsi futbolo varžybų transliacija per televizorių, kai iš pareigos palaikai savo komandą, bet nepersistengi domėtis, kas ir kada praleido įvartį, pajus visus mobilizacijos malonumus“, – rašė Romas Sadauskas.

2022 09 21 12:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt