penktadienis, birželio 5 d.
Pompėjoje sugriuvo gladiatorių namas
tiesa.com

Pompėjos archeologinėje teritorijoje sugriuvo vadinamasis gladiatorių namas. Pastato, kuriame treniravosi gladiatoriai, amžius siekia du tūkstančius metų, praneša \"Associated Press\".

Italų žiniasklaidos teigimu, namas griuvo po smarkių liūčių į jį patekus vandeniui. Tuo metu teritorijoje lankytojų nebuvo. Tarnybų nurodymu visa teritorija aplink pastatą atitverta.

Gladiatorių namas yra pagrindiniame kelyje, kuriuo turistai eina link amfiteatro vartų. Dabar lankytojams organizuotas alternatyvus maršrutas. Sugriuvusio pastato sienos buvo išpuoštos freskomis, kurios dabar sunaikintos. Kultūros ministerija teigia, kad galėjo išlikti tik sienų apačioje buvusios freskos.

Jau daug metų žinybos įspėja dėl sudėtingos situacijos Pompėjoje. Be didesnės pažangos antikinis miestas restauruojamas jau daug metų, daugelis jo pastatų yra sunykę. Praėjusiais mėnesiais lankytojams atidaryti tik šeši pastatai iš 1 500. Pusė visame pasaulyje garsių Pompėjos archeologinių objektų turistams yra neprieinami. Pompėjos liekanos yra viena labiausiai lankomų Italijos vietovių.

Pompėja 1997 metais buvo įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Antikinis miestas 79 mūsų eros metais buvo sugriautas, kai jį padengė išsiveržusio Vezuvijaus ugnikalnio pelenai ir lava.

2010 11 08 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt