penktadienis, birželio 5 d.
Popiežius: Europa paseno ir pavargo
tiesa.com

Skambantys Strasbūro katedros varpai ir snaiperiai ant stogų. Taip Prancūzijoje įsikūręs Europarlamentas sutiko popiežių Pranciškų.Anot kardinolų, tai buvo didi diena, o žiniasklaida daugiausiai akcentavo pontifiko kalbą ir tai, kad Strasbūre Katalikų bažnyčios vadovas lankėsi rekordiškai trumpą laiką – vizitas užtruko vos keturias valandas.

Tiesa, per jas, Pranciškus spėjo pažerti nemažai kritikos pasenusiai ir pavargusiai Europai, kuri, anot jo, nebėra nei energinga, nei lyderiaujanti. Vizito metu buvo kalbama ir apie kitą Europą jau graužiančią bėdą – nacionalizmą, kuris daugelyje šalių kiekvieną dieną sulaukia vis daugiau pasekėjų.

Pontifikas taip pat paragino politikus nedelsiant priimti reikalingus sprendimus, kurie padėtų skurstančių ir karinių konfliktų nualintų šalių žmonėms įsikurti Europos šalyse. Dabar, pasak Pranciškaus, Viduržemio jūros regionas greitai gali tapti dideliu kapinynu. Jis paragino gelbėti nelegalius imigrantus, vyrus ir moteris, kurie tik siekia išgelbėti savo ir savo vaikų gyvybes.

Thelocal.com paskelbė, kad daugiau nei trys tūkstančiai žmonių žuvo bandydami pabėgti iš tokių šalių kaip Sirija ir Irakas, kuriose jau ne pirmus metus vyksta karas.

2014 11 25 14:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt