sekmadienis, liepos 5 d.
Popiežius nerimauja dėl Amazonijos miškų
tiesa.com
facebook nuotrauka

Popiežius Pranciškus sekmadienį išreiškė nerimą dėl Amazonijos miškų, „gyvybiškai svarbių“ planetos plaučių, kur siaučia dideli gaisrai.

„Esame sunerimę dėl didžiulių gaisrų, kilusių Amazonijoje“, – į tikinčiuosius kreipėsi Pranciškus. „Tie miško plaučiai yra gyvybiškai svarbūs mūsų planetai“, – pridūrė jis.

Remiantis naujausiais oficialiais duomenimis, šiemet Brazilijoje užfiksuota 76 720 miškų gaisrų – tai yra didžiausias jų skaičius nuo 2013 metų.

Daugiau nei pusė šių gaisrų užregistruota Amazonijoje. Anot aplinkosaugininkų, gaisrai siautėja Amazonijoje sparčiai naikinant miškus per kelis mėnesius trunkantį sausąjį sezoną, kai iškertami medžiai, kad vietoje miško atsirastų dirbami laukai arba ganyklos.

Penktadienį vėlai vakare pasitaręs su savo kabineto nariais Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro pasirašė įsaką, leidžiantį dislokuoti ginkluotąsias pajėgas kovojant su gaisrais ir nusikalstamumu regione.

Tokį sprendimą J. Bolsonaru priėmė visame pasaulyje įsiplieskus demonstracijoms dėl gaisrų Amazonijoje – neretai „planetos plaučiais“ vadinamame regione, kaip manoma, atliekančiame itin svarbų vaidmenį formuojantis pasaulio klimatui.

2019 08 25 12:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt