trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Popiežius Pranciškus: „Moterys būtų puikios kunigės“
tiesa.com

Katalikų bažnyčios galva Popiežius Pranciškus demonstruoja modernų požiūrį, tačiau jam vis dar reikia nugalėti daug kliūčių siekiant įgyvendinti naujoves, kurios vos prieš kelis dešimtmečius apskritai atrodė lyg sapnas.

Viena tokių – moterys kunigės. Apie tai, kad, jo manymu, jau atėjo tokiam istoriniam žingsniui laikas jis pareiškė lankydamasis Švedijoje, kur susitiko su Liuteronų bažnyčios dvasininke, Stokholmo bažnyčios vyrkūpe, Eva Brunne, pranešė thelocal.se.

Po susitikimo ji pareiškė, kad Pontifikas iš Brazilijos yra tarsi „gaivaus oro gurkšnis“ Katalikų bažnyčioje.

Popiežius pareiškė, kad, jo nuomone, atėjo metas ne tik kalbėti apie moteris vyrų tarpe, bet kalbėtis su jomis pačiomis ir jas išgirsti. „Aš labai noriu mūsų bažnyčiose matyti moteris kuniges ir žinau, kad jos būtų puikios dvasininkės. Daugybė moterų yra išsilavinusios ir pasišventusios“, - sakė jis. 

Švedijos Liuteronų bažnyčia yra pati moderniausia Bažnyčia katalikų pasaulyje, kurioje ne tik moterys gali tapti dvasininkėms, bet ir ta, kuri laimina tos pačios lyties asmenų sąjungas net jeigu jos yra sudaromos tarp kunigų.

Pontifikas jau 2013-aisiais metais garsiai išsakė nuomonę, kuri sukėlė audrą Bažnyčioje. Tuomet Bažnyčios galva pareiškė, kad negalima atstumti išiskyrusių sutuoktinių, taip pat ir homoseksualių žmonių, tačiau šie pasisakymai sulaukė aršios kritikos.

2016 10 28 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt