šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Popiežius traukiasi iš sosto
tiesa.com

Šiandien netikėtinai pasauliui ir Vatikanui popiežius Benediktas XVI-asis pareiškė apie savo atsistatydinimą, pranešė bbc.co.uk. Šaltiniai Vatikane tikino, kad toks pontifiko pareiškimas jiems taip pat buvo tarsi žinia iš giedro dangaus.

„Popiežius paskelbė, jog Katalikų Bažnyčios vadovo postą paliks vasario 28-osios dienos 20 val. vakaro“, - patvirtino Vatikano atstovas Federico Lombardi. Popiežius Bažnyčiai vadovavo aštuonerius metus.

BBC cituoja popiežiaus pranešimą ir skelbia, kad Benediktas XVI-asis postą nusprendė palikti dėl savo amžiaus. „Ilgai svarstęs savo sprendimą prieš Dievą, galiausiai įsitikinau, jog mano jėgos, senkančios dėl amžiaus, jau per silpnos apaštalo Petro pareigoms... Šiandieniniame pasaulyje, kur vyksta tiek daug svarbių pokyčių ir kurį drebina tikėjimo likimui labai svarbūs klausimai, norint valdyti Šventojo Petro laivą ir skelbti Evangeliją, būtina proto ir kūno stiprybė. Stiprybė, kuri pastaraisiais mėnesiais mane apleido tiek, jog supratau: nebegaliu tinkamai atlikti man patikėtų pareigų“.

Popiežių širdies sutrikimai kamuoja nuo 1991 metų, kai pontifikas patyrė pirmąjį insultą.

Pranešama, kad naująjį popiežių katalikų Bažnyčia turės jau iki šv. Vėlykų, kurios šiais metais bus švenčiamos kovo 31 d. Procedūra turėtų būti greitesnė nei įprasta, nes popiežius nemirė ir nereikia skelbti 9 dienų gedulo. Konklava (popiežių susirinkimas, kurio metu renkamas popiežius) rinksis, kai tik įvks visi formalumai dėl dabartinio popiežiaus atsistatydinimo. Britų dienarštis „The Guardian“ skelbia, kad realiausias naujas popiežius - Ganos kardinolas Peteris Turksonas.

„Tiesa“ primena, kad dabar 85-erių metų Benediktas XVI-asis popiežiumi buvo išrinktas mirus Jonui Pauliui II, 2005 metais. Nors teoriškai visuomet buvo tokia galimybė, kad popiežius atsistatydins dėl tam tikrų priežasčių, tai praktikoje taip buvo nutikę paskutinį kartą Paskutinį kartą popiežius atsistatytino 1415 metais. Popiežius Grigalius XII iš posto pasitraukė norėdamas užbaigti vadinamąją Vakarų schizmą – tuo metu dėl popiežiaus sosto varžėsi trys kandidatai. Prieš atsistatydamas, Grigalius XII sukvietė tarybą ir įpareigojo surasti jam įpėdinį.

.

2013 02 11 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt