šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Pora Rusijoje teisiama dėl netyčia savo vestuvių nuotraukoje atskleistos saugumiečio tapatybės
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Rusijos Kaliningrado srityje gyvenanti pora yra kaltinama valstybės išdavyste ir dėl to teisiama, nes jų senoje vestuvių nuotraukoje buvo aptiktas ir identifikuotas slaptai dirbantis saugumietis.

Šios šalies dienraštis „Kommersant“ praneša, kad Baltijos šalių ekspertė Antonina Zimina ir jos vyras Konstantinas Antonetsas buvo suimti 2018 m. dėl galimo bendradarbiavimo su Latvijos saugumo tarnybomis.

Galiausiai teisėsauga 2019 m. pabaigoje užbaigė tyrimą ir formaliai pateikė kaltinimus rusų porai. Šie savo kaltę neigia, o prieigos prie valstybės paslapčių jie neturi. A. Ziminai ir K. Antonetsui gali grėsti iki 20 metų įkalinimo bausmė už Federalinės saugumo tarnybos (FSB) kontražvalgybos agento tapatybės atskleidimą.

Jis, pasak moters tėvo Konstantino Zimino, yra jos dukros klasės draugas. Jis įvardijo agentą kaip Maksimą.

K. Ziminas tvirtino, kad Maksimas pats atskleidė savo tapatybę garsiai kalbėdamas apie savo darbą, dalydamas savo vizitines korteles ir besifotografuodamas su vestuvių svečiais 2015 m. Galiausiai tos nuotraukos atsidūrė socialiniuose tinkluose, o dar vėliau – Baltijos šalių televizijose.

„Niekas nesitikėjo, kad tai gali būti nusikaltimas, nes Maksimas nė kiek neslėpė savo darbo“, – teigė K. Ziminas.

Kaltinamosios tėvas taip pat piktinosi, kad teisėsauga nesivargino apklausti kitų vestuvių svečių ar tiesiog pakviesti Maksimo kaip liudininko byloje.

Kremliaus valdomos naujienų agentūros TASS duomenimis, A. Zimina atskleidė šnipo tapatybę Latvijos saugumui, „atsiųsdama darbuotojo nuotrauką į Latviją internetu“.

2020 02 12 20:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt