šeštadienis, gegužės 8 d.
Prabilo apie galimą olimpiados atšaukimą
BNS

Japonijos valdančiosios partijos vienas lyderių įspėjo, kad Tokijo olimpinės žaidynės gali būti atšauktos, jei jų bus „nebeįmanoma surengti“, šalyje sparčiai daugėjant COVID-19 atvejų, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.

„Turime nedvejodami atšaukti, jei ji bus nebeįmanoma“, – sakė Toshihiro Nikai. Jį citavo naujienų agentūra „Jiji Press“.

„Jei infekcija plis dėl olimpiados, tai nežinau, kam ta olimpiada“, – pridūrė Liberalų demokratų partijos generalinis sekretorius T. Nikai – antras įtakingiausias šios politinės jėgos pareigūnas.

Jis kalbėjo filmuojant vieną televizijos laidą.

Komentaras pasirodė likus 99 dienoms iki atidėtos olimpiados pradžios liepos 23-iąją, Japonijoje augant susirūpinimui dėl COVID-19 atvejų daugėjimo.

Pastarosiomis dienomis Osakoje užregistruota rekordiškai daug užsikrėtimo atvejų, o vyriausybė buvo priversta leisti įvesti naujus suvaržymus, nors vos prieš kelias savaites atšaukė ekstremalią padėtį dėl pandemijos.

Dėl viruso plitimo jau buvo uždrausta nešti olimpinį deglą Osakos viešaisiais keliais, o trečiadienį Japonijos vakaruose esantis Macujamos miestas taip pat paskelbė atšaukiantis planuotą viešą olimpinio deglo nešimo renginį.

Olimpiados organizatoriai tvirtina, jog žaidynes galima surengti saugiai, ir parengė atitinkamas taisykles, kad išsklaidytų visuomenės nuogąstavimus.

Organizatoriai pažymi, kad sporto renginiai Japonijoje tęsiasi, tačiau visuomenės apklausos rodo, kad dauguma japonų pritaria dar vienam olimpiados atidėjimui arba atšaukimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 15 09:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt