ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Prancūzai bomborduoja Siriją su nauja jėga
tiesa.com

Prancūzijai ir visam pasauliui gedint penktadienį Paryžiuje nužudytų žmonių, smogta teroristams. Remiantis įvairių žiniasklaidos priemonių išplatinta informacija, Prancūzija numetė 20 bombų Sirijoje ir sumbombordavo „Islamo valstybės“ (IS) tvirtove laikomą Rakos miestą.

Prancūzijos pajėgos derindamos savo veiksmus su JAV kariais į Raką pasiuntė 12 lėktuvų, kurie subombordavo IS vadavietę, džihadistų verbavimo centrą, šaudmenų sandėlį ir teroristų mokyklą.

Tai žadėtas atsakas už penktadienio vakarą Paryžiuje įvykusias šaudynes ir sprogimus, per kuriuos žuvo 132 žmonės, dar keli šimtai buvo sužeisti, iš kurių 93 būklė kritiška.

Prancūzijos pareigūnai kartu su kolegomis Belgijoje taip pat seka karštais įtartinų asmenų pėdsakais. Jau suimti keli terorizmu įtariami asmenys Paryžiaus priemiesčiuose savaitgalį. Pirmadienį pranešta apie tęsiamą plataus masto operaciją Belgijoje, Briuselyje, ir sostinės apylinkėse.

Tiriant penktadienį įvykusias gerai suorganizuotas atakas, aiškėja naujų detalių, kurios sukėlė ypač didelį nerimą pareigūnams. Ieškodami atsakymo, kodėl apie Prancūzijoje įvykusius teroro aktus pareigūnai nesužinojo iš anksto, paaiškėjo, kad teroristai naudojosi kompiuterinių žaidimų konsolėmis “Play station 4”.

Būtent per šias konsoles ir kompiuterinius žaidimus jie siuntė pranešimus ir derino savo veiksmus.

Specialistų teigimu, tai ypač sunkiai susekamas būdas, nes informacija greit išnyksta, o susirašinėjimų archyvo nėra. Jau konfiskuota daugybė konsolių, tačiau iš viso "Sony" yra pardavusi daugiau nei 20 mln. konsolių visame pasaulyje. Jomis naudojasi dar daugiau žmonių.  

2015 11 16 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt