antradienis, birželio 2 d.
Prancūzija dėl koronaviruso drastiškai apribojo nikotino produktų prekybą
Alfa.lt

Prancūzija drastiškai apribojo nikotino produktų prekybą, kai kuriems mokslininkams prašnekus apie mažesnę tikimybę rūkantiesiems pasigauti COVID-19.

Portalas „Euronews“ pranešė, kad šalies sveikatos apsaugos ministerijos dekretas neleis vaistinėms parduoti daugiau nei vienam mėnesiui skirtų nikotino gaminių atsargų, skirtų kovoti su priklausomybe nuo cigarečių. Kiekvienas perkantysis turės pateikti gydytojo receptą.

Internetinė prekyba buvo visiškai uždrausta.

Šie apribojimai buvo priimti siekiant „apsaugoti nuo galimų sveikatos sutrikdymų dėl per didelio ar netinkamo“ nikotino gaminių vartojimo, žmonėms bandant apsisaugoti nuo koronaviruso bei „užtikrinti tinkamą prekių prieinamumą žmonėms, kuriems jie reikalingi mesti rūkyti“.

Šių kiek neįprastų priemonių valstybė nusprendė imtis visai neseniai paskelbus Pitie-Salpetriere ligoninės tyrimą, kuriame prieita prie išvados, kad „rūkymas gali būti apsaugantis nuo SARS-CoV-2 faktorius“.

Jame teigiama, kad, palyginus su visa prancūzų populiacija, tarp COVID-19 ambulatoriškai besigydančių yra 80,3 proc. ir tarp ligoninėse gulinčių – 75,4 proc. mažiau rūkančiųjų, svarstant, kad „nikotinas gali būti galima medžiaga apsisaugoti nuo koronaviruso“.

Ligoninė artimiausiu metu ketina pradėti naudoti nikotino pleistrus ir kitus produktus COVID-19 susirgusiems ir sveikiems žmonėms, kad patikrintų savo teoriją.

„Reikia nepamiršti, kad nikotinas yra narkotikas, kuris atsakingas už priklausomybę nuo rūkymo. Rūkymas turi rimtų patologinių pasekmių ir išlieka rimta sveikatos grėsme“, – perspėjama tyrime.

2020 04 27 19:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt