antradienis, sausio 26 d.
Prancūzija gali uždrausti skiepų priešininkams naudotis viešuoju transportu
Alfa.lt

Prancūzijoje žmonėms, kurie nepasiskiepys nuo COVID-19, gali būti uždrausta naudotis viešuoju transportu, rodo įstatymo projektas, antradienį sukėlęs piktus opozicijos politikų protestus.

Premjeras Jeanas Castexas pirmadienį užsitikrino vyriausybės paramą įstatymo projektui, kuriuo siekiama apibrėžti teisines gaires kovai su sveikatos krizėmis, įskaitant koronaviruso pandemiją.

Kaip rašoma įstatymo projekte, kuris dabar bus pateiktas parlamentui, žmonėms, norintiems patekti į transportą ar kai kurias vietas, taip pat norintiems užsiimti tam tikra veikla, gali reikėti pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą ar „prevencinės procedūros, įskaitant pasiskiepijimą“, įrodymą.

Apklausos rodo, kad 55 proc. prancūzų neketina skiepytis nuo COVID-19. Tai vienas didžiausių skaičių Europos Sąjungoje.

Vyriausybė vakcinavimo kampaniją turi pradėti sekmadienį.

Prezidentas Emmanuelis Macronas yra pažadėjęs, kad skiepai nuo koronaviruso bus primygtinai rekomenduojami, bet neprivalomi.

Tačiau opozicijos politikai pasmerkė įstatymo projektą. Kraštutinių dešiniųjų partijos RN lyderė Marine Le Pen pavadino jį „iš esmės totalitarine“ priemone.

„Šiuo įstatymo projektu nenuoširdžiai nesiekiama padaryti vakcinų privalomų, bet bus neleista visiems nepaklūstantiesiems gyventi socialinio gyvenimo“, – sakė ji.

RN atstovas Sebastienas Chenu sakė, kad E. Macrono vyriausybė planuoja „sveikatos diktatūrą“.

Pasak centro dešinės partijos LR lyderio pavaduotojo Guillaume'o Peltier, „nesuvokiama“, kad vyriausybė galėtų „gauti visus įgaliojimus be parlamento kontrolės sustabdyti mūsų laisves“.

Centristų senatorė Nathalie Goulet įstatymo projektą pavadino „visuomenės teisių puolimu“, o kraštutinių kairiųjų deputatas Alexis Corbiere sakė, kad „bent jau galėtume surengti kolektyvinę diskusiją, jei galvojama apriboti mūsų viešas laisves“.

Valstybės tarnybos ministrė Amelie de Montchalin į tai atsakė, kad įstatymo projektu „visai nebuvo siekiama sukurti išskirtinių įgaliojimų vyriausybei“ ar „sukurti sveikatos valstybę“.

Pasak ministrės, vyks debatai apie šį projektą ir jų metu „viskas, ką reikia paaiškinti, bus paaiškinta“.

Europos Sąjunga pirmadienį suteikė oficialų leidimą platinti jos teritorijoje bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso, sudarydama sąlygas skiepijimą 27 valstybėse narėse pradėti iškart po Kalėdų.

2020 12 22 18:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt