ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Prancūzija: „labai tikėtina“, kad ES neatnaujins užsakymų dėl „AstraZeneca“ vakcinos
BNS

 „Labai tikėtina“, kad Europos Sąjunga neatnaujins savo kontraktų dėl vakcinos nuo COVID-19 su farmacijos bendrove „AstraZeneca“, penktadienį pareiškė Prancūzijos pramonės ministrė.

Danija šią savaitę dėl kraujo krešulių rizikos uždraudė naudoti „AstraZeneca“ vakciną.

Galutinio sprendimo ES dar nepriėmė, tačiau „labai tikėtina“, kad daugiau „AstraZeneca“ vakcinos dozių nebus užsakyta, radijui RMC sakė prancūzų ministrė Agnes Pannier-Runacher.

Tuo metu JAV vaistų gamintoja „Johnson & Johnson“ paskelbė, kad atideda savo vakcinos platinimą Europoje, taip pat dėl susirūpinimo kraujo krešulių rizika. Sprendimas labai paveiks Europos skiepijimo kampaniją, keliose šalyse vėl sparčiai plintant pandeminiam koronavirusui.

„Nepradėjome derybų su „Johnson & Johnson“ ar „AstraZeneca“ dėl naujų kontraktų, bet pradėjome derybas su „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“, – sakė A. Pannier-Runacher.

„Johnson & Johnson“ ir „AstraZeneca“ nesėkmės daužo viltis dėl greito masinio skiepijimo ir greito atsivėrimo po pandemijos, visame pasaulyje pražudžiusios beveik 3 mln. žmonių ir smarkiai paveikusios ekonomiką.

Danija trečiadienį pirmoji ES paskelbė išvis nebenaudosianti „AstraZeneca“ vakcinos, nors Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos vaistų agentūra (EVA) tikina, kad šios vakcinos teikiama nauda smarkiai nusveria galimą riziką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 16 17:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt