pirmadienis, sausio 17 d.
Prancūzija skyrė 210 mln. eurų baudų „Google“ ir „Facebook“ už slapukų naudojimo praktiką
BNS
Pixabay
Google

Prancūzijos reguliavimo institucijos skyrė 210 mln. eurų baudų „Google“ ir „Facebook“ už slapukų – informacijos elementų, pasitelkiamų vartotojų elgesiui internete sekti, – naudojimo praktiką, ketvirtadienį pranešė institucijos.

„Google“ skirta 150 mln. eurų bauda yra didžiausia kada nors Prancūzijos nacionalinės informacinių technologijų ir pilietinių laisvių komisijos (CNIL) skirta bauda, viršijanti ankstesnę su slapukais susijusią 100 mln. eurų baudą, skirtą bendrovei 2020 m. gruodį.

„Facebook“ buvo skirta 60 mln. eurų bauda.

„CNIL nustatė, kad svetainės Facebook.com, Google.fr ir Youtube.com neleidžia vartotojams atsisakyti slapukų naudojimo taip pat paprastai, kaip juos priimti“, – nurodė reguliavimo institucija.

Abi platformos turi tris mėnesius pakoreguoti savo praktikas, o to nepadarius, Prancūzija galės skirti 100 tūkst. eurų baudas už kiekvieną dieną, pridūrė CNIL.

„Google“ teigė naujienų agentūrai AFP, kad po šio sprendimo pakeis savo praktiką.

„Atsižvelgdami į interneto vartotojų lūkesčius [...] esame įsipareigoję įgyvendinti naujus pokyčius, taip pat aktyviai bendradarbiauti su CNIL, reaguodami į sprendimą“, – sakoma JAV įmonės pranešime.

Slapukai yra nedideli duomenų paketai, kurie įdiegiami vartotojo kompiuteryje, kai jis lankosi svetainėje, todėl žiniatinklio naršyklės gali išsaugoti informaciją.

Jie yra labai vertingi „Google“ ir „Facebook“, nes padeda suasmeninti reklamą vartotojams, o tai yra pagrindinis šių interneto milžinių pajamų šaltinis.

Visgi 2018 m. Europos Sąjungos priimtas įstatymas nustatė griežtas taisykles interneto įmonėms, įpareigodamas jas gauti tiesioginį vartotojų sutikimą prieš įdiegiant slapukus kompiuteriuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 06 13:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt