sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Prancūzija telkia pajėgas kovai su teroristais
tiesa.com

Išpuolių sukrėsta Prancūzija ieško naujų kovos būdų su teroristais. Naujasis šalies prezidentas Emmanuel‘is Macron‘as pranešė, kad steigs nacionalinį kovos su terorizmu centrą, kuris kontroliuos šalies žvalgybos tarnybas.

Toks sprendimas buvo paviešintas šią savaitę po to, kai šalies sostinėje Paryžiuje prie Dievo Marijos katedros ginkluotas vyras nužudė policininką. Pats užpuolikas buvo nukautas įvykio vietoje.

Naujasis centras, kuriame dirbs maždaug dvidešimt E. Macronui tiesiogiai pavaldžių žmonių, užtikrins „strateginį vadovavimą žvalgybos tarnyboms“. Šis centras taip pat teiks ataskaitas per gynybos komiteto posėdžius, kuriems pirmininkauja prezidentas.

Įsteigdamas naująjį centrą E. Macron‘as tęsi per rinkimus duotą pažadą.

Pagrindinė naujos tarnybos užduotis bus „panaikinti suskirstymą“, kad įvairios prancūzų žvalgybos agentūros koordinuotų darbą siekiant užkirsti kelią tolesniems išpuoliams.

Prancūzija, kurioje gyvena didžiausia Europoje musulmonų bendruomenė, pastaruosius dvejus metus tapo virtinės džihadistų atakų taikiniu.

Daugumą atakų vykdytojų klausė „Islamo valstybės“ (IS) nurodymų ar buvo įkvėpti šios grupuotės, raginusios smogti Prancūzijai dėl jos vaidmens koalicijoje, kovojančioje su džihadistais Irake ir Sirijoje.

Įsteigdamas naująjį centrą E. Macron‘as tęsi per rinkimus duotą pažadą.

Prancūzijoje tebegalioja nepaprastoji padėtis, paskelbta po 2015 metų lapkričio atakų Paryžiuje, pareikalavusių 130 gyvybių.

Šių priemonių galiojimas turėjo baigtis kitą mėnesį, bet vyriausybė nori jas pratęsti iki lapkričio ir sako, jog pastarojo meto atakos D. Britanijoje įrodo, kad būtina stiprinti policijos ir saugumo tarnybų galias.

2017 06 08 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt