antradienis, rugpjūčio 11 d.
Prancūzija: teroristų nebijome ir niekada jiems nenusilenksime
tiesa.com

Paryžius surengė valstybines laidotuves trims policijos pareigūnams, kurie buvo nužudyti islamistų per virtinę išpuolių praėjusią savaitę. Iš viso 17 žmonių vos per kelias dienas nušovę islamistai ne juokais įbaugino prancūzus ir kitų Europos šalių gyventojus.

Pasaulio lyderiai kartu su paprastais mirtingaisiais šią savaitę žygiavo vienybės mitinge Paryžiaus gatvėmis, kuriose susitelkė keli milijonai žmonių. Jie gedėjo nužudytų pareigūnų, įkaitų ir iššaudytos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijos darbuotojų. Visi vieningai pasisakė prieš terorizmą ir teigė neišsigasiantys teroristinių išpuolių, o tik dar arčiau kovosiantys prieš radikalius islamistus ir kitus, kurie kėsinasi į žmogaus laisves ir, žinoma, gyvybę vedini fanatizmo.

Tokią poziciją šią savaitę per oficialias pareigūnų laidotuves užtvirtino Prancūzijos prezidentas Francois Hollande\'as. „Prancūzija niekada nepasiduos, niekada nenusilenks, ji stos akistaton“, – F.Hollande\'so žodžius, pasakytus per pagerbimo ceremoniją policijos būstinėje Paryžiuje, citavo viso pasaulio spauda.

Prezidentas ant Prancūzijos vėliavomis uždengtų karstų padėjo Garbės legiono medalius. „Jie mirė, kad mes galėtume gyventi laisvi, – sakė F.Hollande\'as. – Jie mirė drąsiai, narsiai, oriai vykdydami savo pareigą. Jie mirė kaip policijos pareigūnai“.

„Patikinu jus, kad visa Prancūzija išgyvena jūsų skausmą“, – kalbėjo prezidentas aukų artimiesiems ir žuvusių pareigūnų kolegoms.

„Tiesa“ primena, kad praėjusią savaitę Paryžių sukrėtė keli kruvini išpuoliai, per kuriuos islamistai nužudė 17 žmonių. Dalis įtariamųjų nukauti bandant juos sulaikyti ar vaduojant įkaitus. Kitų, su nusikaltimus įvykdžiusiais radikaliais musulmonais susijusių asmenų, ieškoma įvairiose pasaulio šalyse. Pasirodė informaciją, kad vienas tokių suimtas Belgijoje. Taip pat yra žinių, kad vieno nukauto teroristų bendrė šiuo metu slapstosi Sirijoje.

Paryžiaus laikraščio redakcijoje nušauta 12 žmonių

Kol pareigūnai medžioja galimus bendrus, islamistai siunčiau aiškią žinią Europai ir Amerikai: „Jūs įžeidėte mūsų pranašą Mahometą, mūsų tikėjimą, dabar jums gresia mirtis. Pralietas kraujas Prancūzijoje – tik pradžia. Laukite daugiau“.

Paryžiuje užvirė pragaras

Vieni iš nepasiduodančių – „Charlie Hebdo“ žurnalistai, kurie nutarė ne tik toliau, kaip numatyta leisti, savaitraštį, bet ir spausdinti pranašo Mahometo karikatūras.

Įkaitų drama Paryžiuje: teroristai nukauti

Tiek Prancūzija, tiek kitos šalys paskelbė aukščiausią saugumo parengtį. Paryžiuje netgi priimtas sprendimas skelbti mobilizaciją, ko nebuvo kelis dešimtmečius.

Sužinokite naujienas pirmi - sekite mus FACEBOOK

2015 01 13 14:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt