šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Prancūzijoje 77 tūkst. žmonių reikalauja teisingumo dėl nužudyto gaidžio
Alfa.lt

Prancūzijoje per 77 tūkst. žmonių pasirašė peticiją, raginančią užtikrinti teisingumą gaidžiui Marceliui, kurį nužudė nuolatinio giedojimo neapsikentęs kaimynas.

Portalo „Euronews“ duomenimis, šalies pietryčiuose esančiame Vinzieux kaime gyvenantys Marcelio šeimininkai buvo šokiruoti savo gaidžio žūties. Būtent todėl šeima padavė skundą į teismą ir sukūrė peticiją, skirtą „apginti gyvūnus ir kaimišką gyvenimo būdą nuo galimų grėsmių“.

Šeimininkų teigimu, Marcelis „buvo mylimas jų vaikų ir buvo viso ūkio pasididžiavimas bei džiaugsmas, praturtinantis kasdieninį gyvenimą gražiu giedojimu ir savo buvimu vištidėje“. Gaidžio nužudymas ir „bandymai nunuodyti“ vištidės gyventojus sugriovė „mažą ramybės užuovėją, kurią jie susikūrė savo šeimai ir gyvūnams“, teigiama peticijoje.

Ši peticija kol kas surinko 77 tūkst. parašų. 

Šis Marcelio atvejis, nors ir pasibaigęs nelaime, labai panašus į kito gaidžio Maurice‘o atvejį praėjusiais metais. Tada teismas nurodė, kad vištidei mažoje Prancūzijos Olerono saloje „vadovaujantis“ Maurice‘as turi pilną teisę toliau giedoti, nepaisant atsikėlusių naujakurių kaimynų skundų.

Maurice‘o kova už laisvą giedojimą patraukė visos Prancūzijos dėmesį ir šalies parlamentą paskatino parengti įstatymo projektą, apsaugantį valstybės „juslinį paveldą“.

Siūlomame įstatyme siekiama apibrėžti kai kuriuos garsus ir kvapus kaip neatskiriamą kaimiško gyvenimo dalį. Taigi, gaidžio giedojimas, asilo bliovimas ar mėšlo kvapas būtų apsaugotas nuo „teisinių procesų“, kuriuos dažnai mėgsta pradėti į kaimą atsikėlę ir neapsikentę naujakuriai. Šį sausį įstatymo projektas buvo patvirtintas Nacionalinės asamblėjos (žemesniųjų parlamento rūmų), dabar jis laukia svarstymo Senate (aukštesniųjų parlamento rūmų). 

2020 08 18 16:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt