sekmadienis, spalio 25 d.
Prancūzijoje – įtampa dėl uždraustų musulmoniškų drabužių
tiesa.com

Prancūzijoje įsigaliojęs draudimas viešuose vandens telkiniuose maudyti su burkianiais kelia vis didesnę įtampą.

Griežta islamo interpretacijabesivadovaujančių moterų tradicinis maudymosi kostiumėlis šiuo metu traukia Prancūzijos policininkų dėmesį.

Kaip pranešė BBC, šią savaitę ne viena musulmonė buvo nubausta 38 eurų dydžio bauda, o Nicoje pareigūnai ėmėsi drastiško drausminimo būdo: jie paplūdymyje burkinį vilkėjusią moterį privertę ne tik susimokėti baudą, bet ir nusirengti visą kūną dengusį drabužį.

Užuojautos nesulaukė ir Kanuose laiką paplūdymyje su vaikus leidusi musulmonų šeima. Pareigūnai skyrė baudą moteriai, kuri sėdėjo ant smėlio apsirengusi aptemptomis kelnėmis, tunika, o jos galvą gobė skara. Policininkai nepatikėjo moterimi, kad ši nesiruošia maudytis ir ją taip pat nubaudė.

Liudininkai pasakojo, kad netoliese buvę polisiautojai plojimais pritarė pareigūnų veiksmams, o moters adresu šaukė „Važiuok namo“. Teigiama, kad su baudą gavusia mama prie jūros buvusi jos dukra išsigando ir labai verkė.

Šiuo metu net 15 Prancūzijos miestų draudžia dėvėti burkinius. Šis draudimas teisinamas tuo, kad burkiniai, kaip ir anksčiau uždrausti musulmonių galvos apdangalai – hidžabai, kelia įtampą Prancūzijoje ir gali paskatinti neramumus po musulmonų įvykdytų teroristinių atakų.

Tiesa, šis draudimas sukėlė ne tik nepatogumų ir streso musulmonėms ir jų šeimų nariams, bet ir eiliniams prancūzams, kuriuos papiktino toks žmogaus teisių suvaržymas. Protestuodamos prieš draudimą, burkinius ėmė pirkti ir ne musulmonės. Moterys teigia, kad jais rengsis solidarumo ir protesto vardan, nes niekas laisvoje šalyje negali drausti rengtis taip, kaip nori.

 

2016 08 25 13:20
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt