ketvirtadienis, gruodžio 3 d.
Prancūzijoje kūdikio mirtis siejama su vitamino D papildu
tiesa.com

Prancūzijoje nuspręsta sustabdyti vieno vitamino D preparato pardavimus, po to kai gruodį mirė vos dešimties dienų kūdikis, kuriam buvo duodamas tas papildas.

Anot sveikatos ministrės Marisol Touraine, sprendimą už vaistų ir sveikatai skirtų produktų saugą atsakinga Prancūzijos agentūra ANSM priėmė, siekdama užkirsti kelią panašiems atvejams.

Agentūros atstovai pareiškė, kad atliktas tyrimas parodė, jog kūdikio „mirtis ir „Uvesterol D“ vartojimas gali būti susiję“. „ Uvesterol D“ yra skysto pavidalo preparatas, parduodamas buteliukuose su pipete.

Prieš tai ANSM dėl susirgimo atvejų, ypač tarp neišnešiotų kūdikių ir naujagimių, buvo paskelbusi ne vieną įspėjimą dėl šio papildo skyrimo būdo.

Tuo tarpu sveikatos ministrė paragino tėvus „dėl atsargumo nebeduoti savo vaikams „Uvesterol D“, dėl kurio vartojimo, kaip įtariama, gruodžio 21 d. mirė naujagimis. „Noriu patikinti tėvus, kurie savo vaikams duodavo vitamino D, koks bebūtų jo pavidalas, kad jie yra saugūs“, – pareiškė M. Touraine ir pridūrė, kad ANSM pradėta procedūra taikoma tik „Uvesterol D“.

Gruodžio 30 dieną buvo paskelbta, kad kūdikis mirė namuose sustojus širdžiai ir nutrūkus kvėpavimui po to, kai gavo „Uvesterol D“ dozę.

2017 01 04 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt