šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Prancūzijoje – liūdnos nuotaikos: E. Macronas pratęs karantiną

Prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį turi perspėti Prancūziją, kad kovojant su COVID-19 įvestos karantino priemonės turės būti taikomos dar bent kelias savaites, bet taip pat išdėstys, kaip šalis atsigaus po krizės.

Kelios minutės po 20 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku E. Macronas iš Eliziejaus rūmų per televiziją kreipsis į šalies gyventojus. Kovo 17 dieną jis per tokį kreipimąsi paskelbė apie visoje šalyje įvedamas karantino priemones.

Pirmadienio kalba planuojama pasirodžius pirmiesiems požymiams, kad koronaviruso krizė Prancūzijoje galbūt švelnėja ir kad karantino priemonės pradeda duoti rezultatų. Sergamumo kreivė ima plokštėti, nors ir aukštame lygmenyje.

Sekmadienį Prancūzija paskelbė mažesnį per parą ligoninėse užregistruotų mirties nuo COVID-19 atvejų skaičių – 315. Ankstesnę parą šis skaičius buvo 345.

Bendrai nuo COVID-19 Prancūzijos ligoninėse ir senelių namuose jau mirė 14 393 žmonės, nurodo Sveikatos apsaugos ministerija.

Nors ketvirtą dieną iš eilės mažėjo pacientų, kuriems reikalinga intensyvioji slauga, skaičius, pareigūnai perspėjo, kad padėtis išlieka rimta, ypač Paryžiaus regione.

E. Macronas turi perspėti, kad pirmalaikis karantino priemonių sušvelninimas gali turėti katastrofiškų padarinių, bet taip pat patikins žmones, kad vyriausybė turi planą, kaip sugrąžinti šalį į normalaus gyvenimo vėžes.

Prancūzai jau beveik mėnesį priversti būti namie; išeiti jiems leidžiama tik nusipirkti maisto ir dėl kitų svarbių priežasčių.

Pasak šaltinių, E. Macronas paskelbs, kad karantiną, kuris turėjo baigtis balandžio 15-ąją, būtina pratęsti galbūt iki gegužės vidurio.

Laikraštis „Journal du Dimanche“ pranešė, kad suvaržymai gali būti pratęsti iki gegužės pabaigos, o mokyklos būtų vėl atidarytos tik rugsėjį.

2020 04 13 11:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt