pirmadienis, spalio 26 d.
Prancūzijoje – nauji draudimai musulmonams
tiesa.com

Pranzūcijos miestų merų druadimai kelias aistras visoje šalyje. Kanų miesto meras uždraudė paplūdymiuose vilkėti burkinius – musulmoniškus moterų maudymosi kostiumėlius, kurie dengia visą kūną ir plaukus.

Kanų pavyųzdžiu pasekė ir vienas Siso miestas, esantis Prancūzijai priklausančioje Korsikos saloje.

Kaip rašė portalas thelocal.fr, šiuo metu šalyje burkinius draudžiama dėvėti jau trijuose miestuose.

Kanų meras Davi Lisnard žibalo į ugnį dar įpylė ir savo nevienareikšmiškai įvertintu pasisakymu. „Uždraudžiu dėvėti drabužį, kuris yra islamo ekstremistų simbolis. Mes naudojamės viešomis erdvėmis ir privalome laikytis taisyklių“, - sakė meras.

Kito Prancūzijos pietuose esančio kurorto – Vilnevo Lube – meras pareiškė, kad maudytis su drabužiais, šiuo atveju burkiniais, yra nehigieniška.

Teigiama, kad Korsikoje kilo muštynės dėl burkinius dėvinčių moterų. Jas paplūdymyje pradėjo fotografuoti turistai, kuriuos užsipuolė moteris ginantys musulmonai. Netrukus šie susilaukė pasipriešinimo iš jaunų salos gyventojų. Po peštynių keli žmonės atsidūrė ligoninėje.

Po šių neramumų antrame pagal dydį Korsikos mieste Bastijoje įvyko demonstracija, kurioje dalyviai sakndavo tokius šūkius kaip „Čia mūsų namai“.

Vieną prieštaringiausių draudimų Prancūzija priėmė 2004-aisiais, kai uždraudė viešose vietose musulmonėms moterims dėvėti veidą aklinai dengiančiu apdaru, tačiau burkiniai nebuvo draudžiami, mat dengė tik plaukus.

Paskutinius draudimus Prancūzijos musulmonai įvertino itin kritiškai.

2016 08 16 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt