ketvirtadienis, sausio 27 d.
Prancūzijoje per šventes labai padaugėjo užregistruojamų COVID-19 atvejų
BNS
Pexels
Koronavirusas

Prancūzijoje pirmą kartą nuo pandemijos pradžios per vieną parą užregistruota daugiau kaip 100 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o hospitalizuotų COVID-19 pacientų skaičius per pastarąjį mėnesį padvigubėjo, viruso omikron variantui komplikuojant vyriausybės pastangas išvengti naujo karantino.

Paryžiaus regione pastarąją savaitę koronavirusas testais nustatytas daugiau nei 1 žmogui iš 100, pranešė regiono sveikatos apsaugos tarnyba.

Daugiausiai naujų užsikrėtimo atvejų yra susiję su itin užkrečiamu omikron variantu, ir vyriausybės ekspertai prognozuoja, kad ši viruso atmaina artimiausiomis dienomis taps dominuojančia Prancūzijoje.

Tuo pačiu pastaraisiais mėnesiais padaugėjus užsikrėtimo delta atmaina atvejų, auga hospitalizacijos atvejų skaičius.

Per pastarąją savaitę šalyje nuo COVID-19 mirė per 1 tūkst. žmonių, o bendras pandemijos aukų skaičius viršijo 122 tūkstančius.

Vyriausybė pirmadienį rengia skubius pasitarimus kitiems kovos su pandemija žingsniams aptarti. Kai kurie mokslininkai ir pedagogai ragina atidėti moksleivių sugrįžimą į mokyklas po žiemos atostogų arba vėl įvesti komendanto valandą.

Tačiau švietimo ministras sakė, kad mokyklos turėtų pradėti dirbti sausio 3 dieną, kaip yra įprasta, o kiti vyriausybės pareigūnai ieško būdų, kaip išvengti tokių priemonių, kokios pakenktų ekonominiam atsigavimui.

Vyriausybė viliasi, kad pakaks intensyviau skiepyti žmones, ir stumia įstatymo projektą, numatantį, kad visuose restoranuose ir daugumoje kitų viešų vietų galės lankytis tik pasiskiepiję asmenys. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką į šias vietas įleidžiami ir nepasiskiepiję žmonės, jei jie pateikia neigiamą testo atsakymą ar įrodymą, kad persirgo COVID-19.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 26 15:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt