sekmadienis, sausio 24 d.
Prancūzijoje pirmąkart aptiktas Didžiojoje Britanijoje išplitęs naujos atmainos koronavirusas
Alfa.lt

Prancūzijoje pirmąkart patvirtintas užsikrėtimo naujos atmainos koronavirusu, kuris pastaruoju metu išplito Jungtinėje Karalystėje, atvejis, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Dėl naujo koronaviruso varianto, kuris, kaip baiminasi ekspertai, yra labiau užkrečiamas, jau daugiau kaip 50 šalių suvaržė susisiekimą su Britanija.

Prancūzijoje užsikrėtimas šiuo patogenu pirmąkart nustatytas Britanijoje gyvenančiam piliečiui, atvykusiam iš Londono gruodžio 19 dieną. Pacientui jokių ligos simptomų nepasireiškė, jis yra izoliavęsis namuose Tūro mieste vidurio Prancūzijoje, vėlai penktadienį nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Testas koronavirusinei infekcijai COVID-19 nustatyti buvo atliktas ligoninėje gruodžio 21 dieną, ir analizė vėliau parodė, kad asmuo yra užsikrėtęs naujos atmainos patogenu.

Sveikatos apsaugos tarnybos aiškinosi, kurie medikai kontaktavo su šiuo pacientu, sakoma ministerijos pranešime.

Visi, kuriems buvo iškilęs pavojus užsikrėsti nuo šio asmens, irgi turės izoliuotis, nurodė ministerija.

Be pirmojo patvirtinto užsikrėtimo atvejo, dar kelių kitų COVID-19 pacientų mėginiai yra sekvenuojami specializuotose laboratorijose nacionaliniame Pasteuro (Pastero) institute, įtariant, kad šie asmenys irgi gali būti užsikrėtę naujo varianto VOC 202012/01 koronavirusu, pažymėjo ministerija.

2020 12 26 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt