penktadienis, rugsėjo 25 d.
Prancūzijoje suimti šeši asmenys, kaltinami dalyvavę Banksy meno kūrinio vagystėje
Alfa.lt

Prancūzijoje šeši asmenys buvo suimti dėl gatvės menininko Banksy kūrinio, skirto pagerbti 2015 metų lapkritį Paryžiuje įvykdytų teroro atakų aukoms, vagystės iš Paryžiaus koncertų rūmų „Bataclan“, šeštadienį pranešė šaltiniai.

Įtariamieji šią savaitę buvo suimti įvairiose Prancūzijos vietose, kai mėnesio pradžioje Italijoje buvo rastos koncertų rūmų durys, ant kurių nupieštas gedinčią mergaitę vaizduojantis grafitis, naujienų agentūrą AFP informavo šaltiniai iš teismų ir policijos.

Šaltiniai pridūrė, kad du asmenys apkaltinti vagyste, o dar keturi – vagystės slėpimu. Visų šešių suimtųjų atžvilgiu atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Durys su meno kūriniu buvo išpjautos ir pavogtos praėjusių metų sausį iš koncertų rūmų „Bataclan“ – čia 2015-ųjų lapkritį per JAV grupės „Eagles of Death Metal“ pasirodymą užpuolikai nužudė 90 žmonių.

Prancūzijos ir Italijos policija šių metų birželio 10 dieną pranešė, kad durų plokštė su Banksy piešiniu buvo rasta viename apleistame ūkio pastate Abrucuose.

Pasak Prancūzijos nusikaltimų skyriaus, vienas prancūzų policininkas, kuriam 2015 metais teko gelbėti žmonės per išpuolį „Bataclan“, dalyvavo ir durų paieškos operacijoje, o jas atradus tiesiog nesulaikė emocijų.

Itin savitu stiliumi, nepagarbiu humoru pasižyminčių ir susimąstyti skatinančių Banksy kūrinių buvo rasta ant sienų, pastatų ir tiltų nuo Vakarų Kranto iki Naujojo Orleano, nuniokoto uragano „Katrina“.

2020 06 28 07:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt