penktadienis, birželio 5 d.
Prancūzų tyrėjai prieš koronavirusą bandys naudoti nikotino pleistrus
Alfa.lt

Vienam moksliniam tyrimui atradus, kad rūkantieji žmonės turi mažesnę tikimybę susirgti koronavirusu, prancūzų mokslininkai ketina išmėginti nikotino pleistrus su susirgusiaisiais ir pavojingomis sąlygomis dirbančiais sveikatos darbuotojais.

Portalas „The Guardian“ pranešė, kad vienoje didžiųjų Paryžiaus ligoninių atliktas tyrimas nustatė, kad kažkuri medžiaga tabako gaminiuose, tikėtina nikotinas, gali rūkančiuosius apsaugoti nuo užsikrėtimo COVID-19. Todėl dabar gydytojai nusprendė atlikti klinikinius testus su nikotino pleistrais ir laukia valstybinės sveikatos tarnybų leidimo.

Tačiau tyrėjai pabrėžia, kad jie tikrai neskatina visuomenės imti masiškai rūkyti, nes tabako gaminiai taip pat turi nepageidaujamų sveikatos rizikų ir galiausiai pražudo apie 50 proc. juos vartojančių. Taip pat buvo pastebėta, kad nors nikotinas ir gali apsaugoti nuo viruso, ligą pasigavę rūkaliai labai dažnai sulaukia ir rimtesnių pasireiškiančių simptomų dėl nuodingų medžiagų tabako dūmuose poveikio plaučiams.

Tyrėjų komanda Pitie-Salpetriere ligoninėje apklausė 480 koronavirusu susirgusių pacientų, iš kurių 350 buvo hospitalizuoti dėl sunkesnių simptomų, o likę buvo išleisti gydytis namuose.

Paaiškėjo, kad iš ligoninėje paguldytų žmonių, kurių vidutinis amžius siekė 65 metus, tik 4,4 proc. buvo reguliariai rūkantys. Tarp paleistųjų gydytis namo, kurių amžiaus vidurkis jau siekė 44 metud, tik 5,3 proc. rūkė.

Atsižvelgdami į pacientų amžių ir lytį, mokslininkai atrado, kad šis susirgusių rūkančiųjų skaičius yra gerokai mažesnis nei likusiųjų – 44–53 metų amžiaus grupėje skirtumas siekė apie 40 proc., o 44–53 metų – nuo 8,8 iki 11,3 proc.

Žinomas prancūzų neurobiologas Jeanas-Pierre‘as Changeux, kuris apžvelgė parašytą tyrimą, teigė, kad nikotinas išties gali neleisti virusui pasiekti ląstelių kūne, taip sustabdydamas ligos plitimą. Nikotinas taip pat gali sumažinti organizmo imuninės sistemos perdėtą reakciją, kuri dažniausiai būna užfiksuojama pačiais rimčiausiais COVID-19 atvejais.

Šis neįprastas atradimas dar turi būti patvirtintas praktiškai, priešakinėse linijose dirbantiems medikams, COVID-19 sergantiems pacientams ir intensyvioje terapijoje gulintiems žmonėms duoti nikotino pleistrus.

Šie rezultatai patvirtina kovo mėnesį atliktą kinų mokslinį tyrimą, kuris buvo išleistas „England Journal of Medicine“ moksliniame leidinyje. Šis tyrimas atrado, kad tik 12,6 proc. iš 1 tūkst. susirgusiųjų virusu buvo rūkantieji, nors bendras rūkančių žmonių skaičius Kinijoje siekia apie 28 proc.

Prancūzijoje duomenys iš Paryžiaus ligoninių parodė, kad iš 11 tūkst. priimtų į ligoninę pacientų su COVID-19 tik 8,5 proc. buvo rūkantys. Bendras rūkančių žmonių skaičius Prancūzijoje siekia apie 25,4 proc.

„Mūsų plataus masto tyrimas teigia, kad kasdien rūkantys žmonės turi mažesnę galimybę rimtai susirgti nuo Sars-CoV-2 viruso, lyginant su likusia visuomene, – teigiama Pitie-Salpetriere tyrime. – Aptariamas poveikis yra labai svarus. Jis sumažina riziką 5 kartus ambulatoriniams pacientams ir 4 kartus – į ligoninę atvežtiesiems. Mes tokius skaičius retai matome medicinoje.“

2020 04 24 09:23
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt