šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Prekių pavagiama už 107 mlrd. dolerių
tiesa.com

Pasauliniai mažmeninės prekybos nuostoliai dėl vagysčių iš parduotuvių2010 metais sumažėjo 5,6 proc. ir sudarė 107,3 mlrd. JAV dolerių. Šiuos duomenis atskleidė „Global Retail Theft Barometer“ tyrimas, kurį atliko britų Prekybos tyrimų centras (CRR).

CRR savo ataskaitą sudaro remdamasis prekybos kompanijų atstovų apklausa 42 šalyse. Šiais metais buvo apklausti 1103 respondentai.

Dažniausiai vagiamos žinomų prekinių ženklų daiktai: mobilieji telefonai, smulki elektronika, kosmetika ir parfumerija, vaikiški drabužiai. Parduotuvių lankytojai vagia ir brangius maisto produktus – šviežią mėsą, kavą ir kai kurias surių rūšis.

Didžiausi prekybininkų nuostoliai užfiksuoti Indijoje, Maroke ir Brazilijoje. Pavyzdžiui, mažmeninės prekybos nuostoliai dėl vagysčių iš parduotuvių Indijoje sudarė 2,7 proc. nuo bendros apyvartos. Rusijoje šis rodiklis siekia 1,6 proc. Mažiausiai nuo tokių vagysčių nukenčia Austrijos, Honkongo ir Taivanio prekybininkai.

CRR duomenimis, prekybos tinklai visame pasaulyje padidino investicijas apsaugos sistemoms. Šiemet jų išlaidos šiai sričiai išaugo 9,7 proc. ir sudarė 26,8 mlrd. dolerių.

2010 10 21 05:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt