trečiadienis, spalio 20 d.
Prieš Rugsėjo 11-osios atakų metines britų žvalgyba praneša apie naujas teroro grėsmes
BNS
Scanpix
2001 m. rugsėjo 11-oji.

Talibanas, užėmęs valdžią Afganistane, „padrąsino“ ekstremistus, penktadienį pareiškė Britanijos vidaus žvalgybos agentūros MI5 vadovas, perspėdamas apie naujų atakų tikimybę.

Kalbėdamas 20-ųjų Rugsėjo 11-osios atakų metinių išvakarėse Kenas McCallumas nurodė, kad MI5 sužlugdė šešis „vėlyvos stadijos“ išpuolių planus – net karantinų dėl koronaviruso metu – per pastaruosius pusantrų metų ir 31-ą per pastaruosius ketverius metus.

„Į šį skaičių įeina daugiausia islamistų išpuolių planai, bet taip pat vis daugiau dešiniųjų teroristų atakų planų“, – sakė jis radijui BBC.

„Žinoma, man dirbant gali būti teroristinių išpuolių JK teritorijoje, – kalbėjo K. McCallumas. – Tikimės, kad taip nebus, ir leidžiame savo gyvenimus kaip įmanydami su partneriais dirbdami, kad tokie dalykai neįvyktų, ir nuolat keliame sau iššūkį, kaip galime... padaryti viską, ką galime.“

„Mūsų siaubui žinome, kad tai nebus įmanoma kiekvieną kartą“, – teigė jis.

Pasak K. McCallumo, po 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją „al Qaeda“ įvykdytų lėktuvų užgrobimų išaugo grėsmė dėl vadinamosios „Islamo valstybės“ per internetą įkvėptų ekstremistų.

Jis pridūrė, kad „įvykiai Afganistane neabejotinai padrąsins kai kuriuos iš tų ekstremistų“.

Jungtinės Karalystės žvalgyba numato galimybę, kad „palaipsniui mūsų atžvilgiu atsiras daugiau rizikos“, sakė K. McCallumas.

Dabartinė nacionalinė teroro grėsmė JK yra įvertinta kaip „žymi“ – trečio iš penkių lygių, o tai reiškia, kad išpuolis yra „tikėtinas“.

MI5 vadovas taip pat prisiminė, kaip prieš 20 metų kartu su kolegomis per televizorių biure žiūrėjo, kaip antrasis lėktuvas rėžėsi į Pasaulio prekybos centrą Niujorke.

„Kažkas pasakė: „Manau, visi žinome, ką veiksime artimiausius 10 mūsų gyvenimo metų“, ir tai pasitvirtino“, – teigė K. McCallumas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 10 17:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt