pirmadienis, sausio 17 d.
Protestuotojai padegė senąjį Australijos parlamento pastatą
BNS
Scanpix

Buvęs Australijos parlamento pastatas ketvirtadienį užsiliepsnojo vykstant protestui už teises, pranešė pareigūnai ir nurodė, kad liepsnos didžiulės žalos nepadarė.

Gaisras įsiplieskė, kai policija nutraukė tradicinę čiabuvių aprūkymo ceremoniją piktosioms dvasioms atbaidyti, kurią nedidelis būrelis aktyvistų surengė prie įėjimo į pastatą.

Šiame pastate Kanberoje 1927–1988 metais posėdžiaudavo federalinis parlamentas. Dabar jame veikia Australijos demokratijos muziejus.

Muziejus išplatintame pranešime nurodė, kad „užsidarė iki atskiro pranešimo, kol bus šalinami šiandien protestuotojų sukelto gaisro padariniai“.

...

Kol kas negauta informacijos apie žalos mastą, tačiau paskelbtose nuotraukose buvo matyti liepsnos ir dūmai, besiveržiantys pro dvivėres medines įėjimo duris.

Didžioji dalis pastato per gaisrą nenukentėjo, nes ugnis buvo greitai užgesinta.

Aktyvistas Albertas Hartnettas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė, kad policija prieš demonstrantus panaudojo pipirines dujas, dėl kurių, anot jo, užsiliepsnojo portiko stogas.

Prie šio pastato, įtraukto į Nacionalinio paveldo registrą, pastarosiomis savaitėmis protesto akcijas rengė judėjimas už aborigenų teises „Aboriginal Tent Embassy“.

Per vieną iš ankstesnių protestų, su kuriais siejamos vadinamosios suverenių piliečių grupės, buvo padegtos pastato durys.

Ministras pirmininkas Scottas Morrisonas pareiškė, kad jį papiktino ir sukrėtė ataka prieš „demokratijos simbolį“.

„Žmonės turi pajusti savo veiksmų pasekmes“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 30 14:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt