trečiadienis, gegužės 27 d.
PSO: COVID-19 gali papildyti įprastų žmonijos ligų sąrašą
BNS

Naujojo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeliama COVID-19 liga laikui bėgant gali neišnykti ir papildyti įprastų žmonijos ligų sąrašą, su kuriomis tenka kovoti kasdien, pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Skubiai programai dėl ypatingųjų padėčių vadovaujantis Mike'as Ryanas.

„SARS-CoV-2 gali tapti dar vienu visur mumyse aptinkamu virusu. Šis virusas gali neišnykti. ŽIV neišnyko...“, – JAV transliuotoja CNN cituoja M. Ryaną.

„Nelyginu šių dviejų ligų, bet manau, jog svarbu būti realistais. Nemanau, kad kas nors gali numatyti, ar ši liga išnyks ir kada tai gali įvykti“, – sakė jis.

PSO eksperto žodžiais, vakcinos sukūrimas suteiktų vilties, bet šiuo atveju yra daugybė išlygų, įskaitant platų vakcinos prieinamumą ir jos veiksmingumą.

Savo ruožtu PSO Nepaprastųjų ligų padalinio vadovė Maria van Kerkhove pareiškė, kad, nepaisant visų sunkumų, „šio protrūkio (COVID-19 – red.) trajektoriją mes kontroliuojame“.

Ji pabrėžė, kad daugeliui šalių pavyko suvaldyti ligos plitimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 14 09:19
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt