penktadienis, gegužės 29 d.
PSO didina pasaulinės koronaviruso plitimo grėsmės vertinimą: pavojaus lygis pats didžiausias
tiesa.com
Pixabay nuotrauka

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pareigūnai penktadienį pranešė didinantys koronaviruso rizikos vertinimą. Virusas jau išplito 49 šalyse, tai nutiko vos per kelias savaites, o pasaulio lygmeniu tai „labai greitai“.

„Šiuo metu pavojaus lygis pats didžiausias, tai didžiausias koronaviruso rizikos vertinimas – tiek plitimo, tiek žalos atžvilgiais“, – sako Pasaulio sveikatos organizacijos nepaprastųjų sveikatos situacijų programos vadovas mokslų daktaras Mike‘as Ryanas.

Ekspertas akcentuoja, kad organizacija tikrai nenori įbauginti žmonių ar pasėti panikos: „Tai tiesiog labai gera proga pasitikrinti – kiekvienai mūsų planetos valstybei. Pabuskime. Pasirenkime. Virusas jau pakeliui, reikia būti tam pasirengus. Turite įsipareigojimų savo žmonėms, esate visam pasauliui įsipareigoję deramai pasiruošti“.

Pasaulis dar gali išvengti „baisiausių padarinių“, tačiau rizikos vertinimo didinimas reiškia, kad Pasaulio sveikatos organizacija kaip reikiant sunerimusi, per spaudos konferencija organizacijos būstinėje Ženevoje sakė M. Ryanas. Pasaulio lyderiai dar turi laiko ir galimybių suvaldyti virusą savo šalių ribose, pridūrė M. Ryanas. „Delsimas, nepasirengimas, nuostaba šiuo atveju labai menki pasiteisinimai“, – sako jis.

M. Ryano teigimu, didžioji COVID-19 viruso atvejų dalis atsekama iki žinomų kontaktų, pirminio šaltinio, kol kas nėra įrodymų, kad „virusas plinta laisvai“. Tai viena iš priežasčių, kodėl Pasaulio sveikatos organizacija neskelbia pandemijos.

Pasak PSO, šiuo metu kasdien už Kinijos ribų virusu užsikrečia daugiau žmonių nei pačioje Kinijoje, kur praėjusių metų gruodį prasidėjo mirtino viruso protrūkis.

Kinijoje nuo viruso mirė daugiau nei 2,7 tūkst. žmonių, o užsikrėtė per 78 tūkst. Kitose pasaulio šalyse nuo viruso mirė daugiau nei 50 žmonių ir buvo užfiksuota 3,6 tūkst. užsikrėtimo atvejų.

BBC: Irane koronaviruso aukų skaičius perkopė 210

„BBC Persian“ gavo informacijos iš Irano sveikatos priežiūros sistemos šaltinių, jog šalyje naujojo koronaviruso aukų skaičius perkopė 210 asmenų ribą.

Remiantis ketvirtadienio vakaro oficialiais duomenimis, aukų skaičius įvardijamas tik kaip 34. Oficialus virusu užsikrėtusių asmenų skaičius – 388, tačiau valdžios skelbiama informacija abejojančių nestinga. Dauguma aukų – iš sostinės Teherano ir Komo miesto, kur ir prasidėjo ligos proveržis. Irano valdžia gina savo atsaką į viruso plitimą ir neigia slepianti tikruosius skaičius.

JAV nustatė trečiąjį nežinomos kilmės koronaviruso atvejį JAV sveikatos priežiūros pareigūnai penktadienį pranešė šalyje nustatę trečiąjį nežinomos kilmės koronaviruso atvejį. Infekuotas asmuo nebuvo išvykęs į užsienį ir neturėjo artimo kontakto su užsikrėtusiais žmonėmis.

Valdžios institucijos teigė, kad užsikrėtęs asmuo gyvena vakarinėje Oregono valstijoje. Suaugęs asmuo, kuris šiuo metu yra hospitalizuotas, kiek žinoma, kontaktavo su žmonėmis vienoje pradinėje mokykloje.

Oregono sveikatos administracijos direktorius Patrickas Allenas reporteriams sakė, kad atvejis yra „spėjamas“, kadangi dar laukiama tikslių testų rezultatų iš JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC).

„To jau laukėme ir esame tam pasiruošę“, – sakė jis.

Pareigūnai teigė, kad pradinė mokykla bus uždaroma iki kovo 4 dienos, joje bus vykdomas valymas. Pareigūnai kalbėsis su įstaigos darbuotojais ir vaikų tėvais. Du kiti nežinomos kilmės koronaviruso atvejai šalyje šią savaitę buvo nustatyti kaimyninėje Kalifornijos valstijoje.

Abu infekuoti asmenys yra senyvi žmonės, nežinomomis aplinkybėmis virusu užsikrėtę šiaurinėje valstijos dalyje. Užsikrėtusiųjų virusu skaičius Jungtinėse Valstijose greičiausiai dar augs.

Pasak CDC, ketvirtadienį šalyje virusu užsikrėtusiųjų skaičius siekė 60. Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas ketvirtadienį sakė, kad 33 žmonėms buvo nustatytas koronavirusas, o penki infekuoti asmenys išvyko iš valstijos.

2020 02 29 08:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt