sekmadienis, lapkričio 28 d.
PSO ir Vokietija perspėja: Europos futbolo čempionatas gali išprovokuoti naują COVID-19 bangą
Alfa.lt
Scanpix
Šimtai futbolo gerbėjų, grįžusių iš Londono ir Sankt Peterburgo, sulaukė teigiamų PGR testų rezultatų.

Po dviejų mėnesių nuosmukio vėl didėja naujos COVID-19 bangos rizika, perspėja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

PSO Europos regiono direktorius Hansas Kluge teigia, kad riziką kilti trečiajai COVID-19 bangai didina palyginti lėtas vakcinavimas, naujos ligos atmainos ir išaugę socialiniai kontaktai.

PSO perspėjo, kad ypač didelį pavojų kelia Europos futbolo čempionatas, kuris jau veikia kaip „superskleidėjas“. COVID-19 atvejų per savaitę Europoje išaugo apie 10 proc.

Šimtai futbolo gerbėjų, grįžusių iš Londono ir Sankt Peterburgo, kur vyko čempionato rungtynės, pasitikrinę sulaukė teigiamų PGR testų rezultatų. Manoma, kad jie apsikrėtė ne vien stadione, bet ir po rungtynių ar prieš jas lankydamiesi sausakimšose užeigose ir baruose.  

Daugelis Europos šalių didžiausia grėsme dabar įvardija iš Indijos kilusią viruso „Delta“ atmainą. ES Ligų kontrolės agentūra ECDC skaičiuoja, kad iki rugpjūčio pabaigos 90 proc. infekcijos atvejų gali sukelti būtent šis užkrato variantas.   

Virusą platina sirgaliai

Per pastarąsias penkias dienas Rusijoje mirė rekordiškai daug žmonių, o daugumą naujų atvejų Maskvoje sukėlė „Delta“ užkratas. Sveikatos apsaugos pareigūnai taip pat kalba apie naują „Delta plius“ atmainą.

Rusijoje sekmadienį mirė 663 koronavirusu užsikrėtę žmonės, šeštadienį patvirtinta 697 pacientų mirtis. Šeštadienis buvo jau penkta diena iš eilės, kai Rusijoje fiksuotas mirčių nuo koronavirusinės infekcijos rekordas, šalyje sparčiai plintant šio užkrato „Delta“ atmainai.

Šeštadienį taip pat buvo užfiksuoti nauji COVID-19 pacientų paros mirštamumo rekordai Maskvoje ir Sankt Peterburge. Tą dieną sostinėje ši liga pareikalavo 116, o antrame pagal dydį šalies mieste – 110 gyvybių. Sekmadienį Maskvoje per parą mirė 111 žmonių, o Sankt Peterburge – 104 pacientai.

„Euro 2020“ priimančiame mieste Sankt Peterburge liepos 2 d. vyko mačas tarp Ispanijos ir Šveicarijos.

Suomijos sveikatos apsaugos institucijos kreipėsi į visuomenę, prašydamos vengti kelionių į Rusiją, nes birželio 21 d. iš Sankt Peterburgo grįžę 400 sirgalių susirgo COVID-19.

Rusija pagal oficialų mirčių skaičių užima pirmą vietą Europoje. Tačiau abejojama, ar šalies statistikai skelbia visus mirties nuo COVID-19 atvejus. 

Neatsakinga UEFA?

Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis Europos futbolo asociacijų sąjungą UEFA apkaltino neatsakingu elgesiu. „Negaliu paaiškinti, kodėl UEFA yra tokia nejautri. Įtariu, kad viskas dėl komercijos, pelno“, – žurnalistams sakė jis.

H. Seehoferis ypač kritiškai vertino sprendimą į „Euro 2020“ pusfinalio ir finalo rungtynes Londono „Wembley“ stadione leisti iki 60 tūkst. sirgalių. Liepos 6 d. ir 7 d. Londone žais pusfinalių poros Italija–Ispanija ir Anglija–Danija.   

Savo ruožtu UEFA tvirtina, kad sprendimus dėl sirgalių skaičiaus stadionuose priima vietos valdžios institucijos.

Škotijos visuomenės sveikatos centras praėjusią savaitę pranešė, kad 1294 COVID-19 atvejai siejami su futbolo sirgaliais, kurie birželio 18 d. keliavo į Londoną „Euro 2020“ rungtynėms su Anglija, įskaitant 397 sirgalius, apsilankiusius „Wembley“ stadione.

Susirūpino dėl Londono varžybų

Praėjusią savaitę su atsisveikinimo vizitu Londone viešėjusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel taip pat pažėrė pastabų dėl futbolo ir COVID-19 sąsajų.

Jos teigimu, Vokietija pradėjo taikyti naujus apribojimus, atsižvelgdama į tai, kad „Delta“ viruso atmaina jos šalyje plinta labai greitai. Kanclerė ragino kitas šalis sekti Vokietijos pavyzdžiu ir nustatyti griežtesnius reikalavimus Jungtinės Karalystės (JK) keliautojams.

Nuo gegužės mėn. žmonėms iš JK draudžiama atvykti į Vokietiją, išskyrus keletą išimčių. Tačiau visi iš JK į Vokietiją atvykstantys asmenys turi izoliuotis 14 dienų.

A. Merkel per bendrą su JK premjeru Borisu Johnsonu spaudos konferenciją pareiškė rimtą susirūpinimą dėl futbolo sirgalių, dalyvaujančių „Euro 2020“ varžybose Londono „Wembley“ stadione. Ji teigė į tai atkreipusi dėmesį ir per derybas su JK ministru pirmininku.

„Mes Vokietijoje, kaip žinote, mažiau žmonių įleidome į Miuncheno stadioną, tačiau Didžiosios Britanijos vyriausybė akivaizdžiai priims savo sprendimą. Bet aš labai nerimauju, ar sirgalių skaičius nėra šiek tiek per didelis“, – sakė ji.

B. Johnsonas į tai atsakė, kad sporto renginiai jo šalyje rengiami „labai atsargiai ir kontroliuojant“, o skiepai JK pastatė „labai didelę imuniteto sieną“.

2021 07 06 16:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt