pirmadienis, liepos 13 d.
PSO: koronavirusas stipriai pakenkė tinkamam vėžio ir diabeto gydymui
Alfa.lt

Naujausias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrimas parodė, kad dėl koronaviruso pandemijos sergančiųjų neperduodamomis ligomis gydymas daugelyje valstybių visiškai ar dalinai sustojo.

Portalo DW duomenimis, praėjusį mėnesį atlikta 155 valstybių apklausa parodė, kad labiau pažeidžiamos COVID-19 asmenų grupės, kurios serga kitomis, neužkrečiamomis ligomis, negauna tinkamo gydymo.

„Daugelis žmonių, kuriems yra reikalingas gydymas nuo tokių ligų kaip vėžys, širdies ir kraujagyslių ligos ar diabetas negavo tinkamos priežiūros ir vaistų dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos“, – teigė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Apklausa parodė, kad 31 proc. valstybių buvo priverstos apriboti ar visiškai sustabdyti rimtų kraujotakos ligų gydymą, 42 proc. – vėžio, 49 proc. – diabeto gydymą, o daugiau nei pusė negalėjo tinkamai pasirūpinti aukštą kraujospūdį turinčiais žmonėmis.

Taip pat, buvo nustatyta, kad 31 proc. valstybių buvo priverstos pristabdyti ir širdies operacijas. 

Gydytojai buvo nusiųsti tvarkytis su pandemija

Daugiau nei 90 proc. valstybių sveikatos apsaugos darbuotojai buvo dalinai ar visiškai paskirti kovoti su pandemija. Įvesti karantino apribojimai taip pat lėmė daugelio medicininių procedūrų vykdymą.

„Yra gyvybiškai svarbu, kad valstybės surastų inovatyvių sprendimų, užtikrinančių esminių paslaugų prieinamumą neužkrečiamomis ligomis sergantiems net ir kovojant su COVID-19“, – teigė T. G. Ghebreyesusas.

PSO skaičiavimais, kasmet nuo neužkrečiamų ligų miršta apie 41 mln. žmonių – 71 proc. visų mirčių. 

2020 06 03 09:16
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt