ketvirtadienis, gegužės 6 d.
PSO nerimas: septynias savaites didėjantis užsikrėtimų, keturias savaites – mirčių skaičius
BNS

Koronaviruso pandemija pasiekė kritinį tašką, eksponentiškai augant užsikrėtimo atvejų skaičiui, nepaisant plačiu mastu taikomų priemonių infekcijai suvaldyti, pirmadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Visame pasaulyje nuo koronaviruso jau mirė daugiau nei 2,9 mln. žmonių, o užsikrėtė beveik 136 mln. asmenų.

PSO atsakui į COVID-19 protrūkį vadovaujanti Maria van Kerkhove pareiškė, kad „šios pandemijos trajektorija auga... eksponentiškai“.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas perspėjo, kad pasauliniu mastu „matėme septynias savaites iš eilės augantį [užsikrėtimo koronavirusu] atvejų skaičių ir keturias savaites didėjantį mirčių skaičių“.

Praėjusią savaitę užfiksuotas „ketvirtas didžiausias [užsikrėtimo] atvejų skaičius per vieną savaitę“.

Praėjusią savaitę užsikrėtimo atvejų skaičius pasaulyje padidėjo devyniais procentais, o mirčių skaičius – penkiais procentais, sakė M. van Kerkhove

Šis augimas fiksuojamas nepaisant to, kad daugybėje šalių sparčiai vyksta vakcinavimas nuo COVID-19; iki šiol panaudota daugiau nei 780 mln. dozių skiepų.

Nors vakcinos yra svarbus ginklas siekiant sustabdyti pandemiją, Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pabrėžė, kad tai nėra vienintelis įrankis.

„Kainuoja gyvybes“

„Fizinis atstumas veikia. Kaukės veikia. Rankų higiena veikia. Vėdinimas veikia. Stebėjimas, testavimas, kontaktų sekimas, izoliacija, palaikomasis karantinas ir gailestinga priežiūra – visa tai padeda sustabdyti užsikrėtimus ir gelbėti gyvybes“, – sakė jis.

„Tačiau painiava, pasitenkinimas ir nenuoseklumas kalbant apie visuomenės sveikatos priemones ir jų taikymą skatina [viruso] perdavimą ir kainuoja gyvybes“, – perspėjo PSO vadovas.

M. van Kerkhove taip pat išreiškė neviltį, kad naujas atvejų šuolis fiksuojamas praėjus daug laiko nuo krizės pradžios.

„Tai nėra ta situacija, kurioje norime būti praėjus 16 mėnesių nuo pandemijos pradžios, kai turime priemonių, kurių veiksmingumas įrodytas“, – žurnalistams sakė ji ir pridūrė, kad „šiuo metu esame kritiniame pandemijos taške“.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pabrėžė, kad „PSO nenori begalinių karantinų“ ir atkreipė dėmesį, jog „šalys, kurioms sekėsi geriausiai, ėmėsi pritaikytų, pamatuotų, paslankių ir įrodymais pagrįstų priemonių derinių“.

„Mes taip pat norime, kad visuomenė ir ekonomika vėl atsidarytų, o kelionės ir prekyba atsinaujintų“, – sakė jis, tačiau perspėjo, kad „šiuo metu daugelyje šalių intensyviosios terapijos skyriai yra perpildyti“.

„Žmonės miršta, o to visiškai įmanoma išvengti“, – kalbėjo PSO vadovas.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas pripažino, kad pandemija dar „toli nuo pabaigos“, tačiau pabrėžė, kad yra priežasčių optimizmui.

„Sumažėjęs [užsikrėtimo] atvejų ir mirčių skaičius per pirmuosius du metų mėnesius rodo, kad šį virusą ir jo variantus galima sustabdyti“, – sakė jis.

„Bendromis pastangomis taikant visuomenės sveikatos priemones kartu su nešališku skiepijimu, per kelis mėnesius galėtume suvaldyti šią pandemiją“, – pridūrė pareigūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 13 11:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt