pirmadienis, sausio 17 d.
PSO: omikron jau aptiktas 89 šalyse, atvejų sparčiai daugėja
BNS
Pixabay
Asociatyvi nuotrauka

Koronaviruso omikron variantas jau aptiktas 89 šalyse, o COVID-19 atvejų, susijusių su šiuo variantu, skaičiai padvigubėja kas 1,5–3 dienas vietose, kuriose virusas plinta pačiose bendruomenėse, o ne per atvykėlius iš užsienio, šeštadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Pasak JT sveikatos agentūros, didelis omikron plitimo greitis, palyginti su delta atmaina, reiškia, kad jis greitai aplenks delta tapdamas dominuojančia viruso forma šalyse, kuriose naujasis variantas plinta per vietos šaltinius.

PSO pažymėjo, kad omikron sparčiai plinta net tose šalyse, kuriose yra didelis pasiskiepijusių nuo COVID-19 skaičius arba kuriose didelė dalis gyventojų yra pasveikę nuo COVID-19.

Vis dar nėra nustatyta, ar spartus omikron atvejų augimas stebimas dėl to, kad variantui pavyksta „apeiti“ susiformavusį imunitetą, ar jis savaime yra lengviau plintantis nei ankstesni variantai, ar tai yra abiejų veiksnių derinys, teigia PSO.

Kiti pagrindiniai klausimai apie omikron taip pat kol kas lieka neatsakyti, įskaitant tai, ar jau sukurtos vakcinos nuo COVID-19 yra veiksmingos prieš šią atmainą. Taip pat kol kas nėra galutinių duomenų apie tai, kokias ligos formas sukelia omikron, pranešė sveikatos agentūra.

PSO pirmą kartą omikron pavadino nerimą keliančiu variantu lapkričio 26 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 18 19:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt