pirmadienis, sausio 25 d.
PSO pateikė versiją, kaip koronavirusas galėjo pereiti žmonėms
Alfa.lt

SARS-CoV-2 virusas žmonėms greičiausiai buvo perduotas iš vienos ar kelių gyvūnų rūšių, prie kurių liga galėjo prisitaikyti, sakė vyresnysis PSO laboratorijos ekspertas Frankas Koningsas per internetinę klausimų ir atsakymų sesiją oficialioje organizacijos „Twitter“ paskyroje.

„Yra du labiausiai tikėtini scenarijai. Pirmasis yra tas, kad virusas tiesiogiai perėjo iš šikšnosparnio žmonėms ir greitai arba visiškai prisitaikė. Tai yra galimas, bet mažai tikėtinas variantas. Antrasis, labiau tikėtina, yra tas, kad virusas peršoko nuo šikšnosparnio prie vienos ar daugiau gyvūnų rūšių, kur jis turėjo galimybę prie jų prisitaikyti, ir tik tada perėjo prie žmogaus “, - sakė jis.

Kaip pabrėžė F. Koningsas, jei bus galima rasti viruso versiją, kuri dar neprisitaikė prie žmonių, tai padės suprasti, kokie jo pokyčiai yra svarbūs užkrėsti žmones, o tuomet – ir sukurti efektyvesnes vakcinas bei vaistus.

Pasak jo, dabar atliekami tyrimai su įvairiais gyvūnais siekiant išsiaiškinti, kiek jie yra jautrūs infekcijai ir ar jie gali būti viruso rezervuaras. Ateityje jiems taip pat gali prireikti vakcinos.

„Mes žinome, kad katės ir tam tikru mastu šunys yra jautrūs virusui. Jei virusas gyvuos ir ateityje, būtų gera idėja ir gyvūnus skiepyti. Nemažai naminių gyvūnų taip pat yra jautrūs, bet ne tokie kaip audinės. Jos neserga, negali lengvai perduoti viruso, tačiau gali užsikrėsti “, - pridūrė ekspertas.

2020 11 26 09:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt