sekmadienis, sausio 24 d.
PSO perspėja dėl dar vieno galimo COVID-19 protrūkio kitąmet
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos padalinys įspėjo dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio galimo „tolesnio pasikartojimo“ ateinančių metų pradžioje.

Remiantis JT pavaldžios sveikatos agentūros pranešimu, nors ir buvo padaryta „trapios pažangos“, „COVID-19 plitimas Europos regione tebėra plataus masto ir intensyvus“.

„Yra didelis tolesnio pasikartojimo pavojus pirmosiomis 2021 metų savaitėmis ir mėnesiais; turėsime bendradarbiauti, jei norime užkirsti tam kelią“, – nurodė PSO Europos skyrius.

Institucija paragino visuomenę „pakankamai rimtai įvertinti savo sprendimų svarbą“ ir imtis papildomų atsargumo priemonių, jei europiečiai ruošiasi eiti į svečius per žiemos šventes.

Anot PSO, susibūrimus esant galimybei reikėtų rengti lauke, o „susirinkusieji turėtų dėvėti kaukes ir laikytis fizinio atstumo“.

JT agentūra rekomenduoja riboti svečių skaičių ir pasirūpinti uždarų patalpų geru vėdinimu, norint sumažinti užsikrėtimo riziką.

„Galėtų atrodyti, kad dėvėti kaukes ir laikytis fizinio atstumo būnant šalia draugų ir šeimos narių yra nepatogu, tačiau tai tikrai padeda užtikrinti, kad visi liktų saugūs ir sveiki“, – pabrėžė sveikatos agentūra.

Pagal PSO klasifikaciją, Europos regioną sudaro 53 šalys, įskaitant Rusiją ir kelias Vidurio Azijos šalis. Šioje pasaulio dalyje iš viso užregistruota per 22 mln. naujojo koronaviruso atvejų ir beveik 500 tūkst. mirčių.

2020 12 17 07:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt