trečiadienis, gruodžio 2 d.
PSO perspėja dėl „sprogimą“ primenančio COVID-19 atvejų skaičiaus augimo Europoje
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį pareiškė, kad Europoje koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičiaus augimas primena „sprogimą“, taip pat perspėjo ir dėl augančio mirtingumo.

„Mes matome sprogimą... ta prasme, kad reikia tik kelių dienų, kad Europos regione atvejų padaugėtų milijonu“, – naujienų agentūrai AFP sakė PSO Europos departamento direktorius Hansas Kluge, dar pridūręs, jog „matome, kad pamažu didėja ir mirtingumas“.

Vis dėlto H. Kluge perspėjo, kad mokyklų uždarymas turėtų būti kraštutinė priemonė.

„Mums iš tiesų reikia laikyti mokyklas atidarytas iki paskutinės akimirkos, nes negalime sau leisti turėti prarastąją COVID-19 kartą“, – kalbėjo H. Kluge.

Tačiau PSO Europos departamento direktorius tai pat sakė, kad „status quo nėra geras variantas“, ir paragino imtis „proporcingų tikslinių priemonių“, kurias galima būtų sustiprinti.

H. Kluge pabrėžė, kad vyriausybės turėtų atsižvelgti į du dalykus: „nuoseklumą, kad žmonės žinotų, jog mes nekeičiame nuomonės, ir... nuspėjamumą, kad žmonės žinotų, jog pasiekus šią ribą atsitiks tai, kas atsitiks“.

Jis taip pat paragino dėvėti apsaugines kaukes.

„Visuotinai dėvėdami kaukes ir griežtai kontroliuodami visuomenės susibūrimus iki vasario mėnesio mes galime išgelbėti 266 tūkst. gyvybių visame Europos regione“, – nurodė H. Kluge.

PSO Europos regionui priklauso 53 valstybės, įskaitant Rusiją ir Centrinės Azijos šalis. Ketvirtadienį buvo pranešta, kad visame regione registruota daugiau nei 12 mln. atvejų, iš jų beveik du milijonai – per pastarąsias septynias dienas.

2020 11 05 18:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt