sekmadienis, balandžio 11 d.
PSO: prasidedantis vakcinavimas nereiškia, kad COVID-19 krizė baigėsi
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) perspėja, kad sukurtos vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos nereiškia, kad ši liga bus stebuklingai eliminuota, Rusijai šeštadienį pradėjus skiepyti rizikos grupės darbuotojus, o kitoms šalims ruošiantis panašiam vajui.

PSO teigimu, būtų klaidinga manyti, jog COVID-19 krizė eina į pabaigą, praėjus beveik metams nuo pandemijos, visame pasaulyje pareikalavusios 1,5 mln. žmonių gyvybių, pradžios.

„Vakcinos nereiškia, kad COVID bus likviduotas“, – pažymėjo PSO ekstremaliųjų situacijų vadovas Michaelas Ryanas ir pridūrė, kad toli gražu ne visi galės pasiskiepyti ateinančių metų pradžioje.

„Vakcinavimas papildys mūsų įrankių rinkinį labai svarbiu, veiksmingu instrumentu. Tačiau vien tik [vakcinų] nepakaks“, – pabrėžė ekspertas.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas taip pat paragino nesilaikyti „plintančios nuomonės, kad pandemija baigėsi“, kadangi virusas sparčiai tebeplinta pasaulyje, o dėl to susiduria su didžiuliais sunkumais ligoninės ir medikai.

Maskvos valdžia šeštadienį pranešė, kad Rusijos sostinėje atsidarė 70 vakcinavimo centrų, kuriuose pirmieji galės pasiskiepyti sveikatos priežiūros specialistai, pedagogai ir socialiniai darbuotojai.

2020 12 05 18:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt