ketvirtadienis, rugsėjo 29 d.
PSO vadovas: koronaviruso omikron atmaina plinta sparčiau nei delta
BNS
BNS foto

Pandeminio koronaviruso naujoji omikron atmaina, kaip ir prognozuota, plinta daug sparčiau negu ankstesnis delta variantas, taip pat kelia reikšmingą pavojų tiek pasiskiepijusiems, tiek COVID-19 persirgusiems asmenims, pirmadienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Dabar turime įtikinamų įrodymų, kad omikron plinta daug sparčiau negu delta variantas“, – sakė PSO vadovas ir pridūrė, kad „pasiskiepijusiems ir COVID-19 persirgusiems žmonėms didesnė tikimybė užsikrėsti“ naujos atmainos patogenu.

Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas taip pat paragino Kiniją aktyviau dalytis informacija, susijusia su pandeminiu koronavirusu. Pasak jo, būtina tęsti tyrimus, kol bus nustatyta šio patogeno kilmė.

Omikron variantas praeitą mėnesį buvo pirmąkart buvo aptiktas Afrikos pietinėse šalyse. Pasak ekspertų, ši atmaina kelia susirūpinimą, nes ji plinta netgi sparčiau negu anksčiau užkrečiamiausiu laikytas delta variantas, be to, virusas yra smarkiai mutavęs.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 21 10:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt