antradienis, rugsėjo 29 d.
Publicitas: lenkų santykiai su kaimynais iš rytų – kaip niekada blogi
tiesa.com

„Jau seniai Lenkijos santykiai su visais mūsų Rytų kaimynais nebuvo tokie blogi“, - rašo „Rzeczpospolita“ laikraščio publicistas Jakubas Ostałowskis.

Baltarusijoje dramatiška padėtis. Jei prieš prezidento rinkimus 2010 m. dar buvo kiek vilties, kad ši šalis taps demokratiškesnė, dabar tam nebeliko jokio pagrindo, rašo autorius. Lietuva - nors ji ir yra ES narė, bet Varšuvos ir Vilniaus santykiai seniai nebebuvo tokie blogi. Su Rusija, laimei, pastaruoju metu nekyla jokių didelių problemų, bet sunku būtų teigti, kad Lenkijos ir Rusijos santykiai klostosi puikiai, nes kartais mūsų veiksmai, ypač Ukrainos ir Baltarusijos atžvilgiu, yra visiškai priešingi.

Dar neseniai Ukraina teikė daug vilčių. Nors prezidentas Viktoras Janukovyčius turėjo „prorusiškojo“ etiketę, bet rodė valią integruotis į Europos Sąjungą (ES). Ukrainos ir ES asociacijos sutartis jau buvo beveik parengta ir, atrodytų, bus parafuota dar Lenkijai pirmininkaujant ES. Deja, viskas susikomplikavo, kai pagrindinė V. Janukovyčiaus konkurentė Julija Tymošenko pateko į kalėjimą.

Praeitą trečiadienį Radoslawo Sikorskio vizito Kijeve metu padvelkė šaltuku ir tapo aišku, kad mūsų Rytų kaimyno „europinė perspektyva“ tapo vienu dideliu klaustuku. Gana simboliška, kad Ukrainos diplomatijos vadovas savo svečią iš Lenkijos pavadino brangiu kolega, nors ankstesnių susitikimų metu ministrai vienas į kitą kreipdavosi „mano bičiuli“.

Ką visa tai reiškia? Išvada paprasta - Lenkijos diplomatai Rytuose turės daug daugiau darbo nei ligi šiol. Ir ne tik diplomatai, bet ir prezidentas, ministras pirmininkas, kiti ministrai, senatoriai, Seimo nariai ir nevyriausybinės organizacijos, rašo „Rzeczpospolita“ publicistas.

2012 02 22 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt