penktadienis, balandžio 16 d.
„Putino virėjas“ J. Prigožinas reikalauja FTB išbraukti jį iš ieškomų asmenų sąrašo
BNS

Su Kremliumi susijęs verslininkas Jevgenijus Prigožinas pareikalavo FTB išbraukti jį iš ieškomų asmenų sąrašo, o įtraukimą į jį pavadino žmogaus teisių principų pažeidimu, trečiadienį paskelbė jo kompanija.

Praėjusį mėnesį FTB pasiūlė 250 tūkst. dolerių (210 tūkst. eurų) atlygį už J. Prigožiną, prieš trejus metus Jungtinėse Valstijose apkaltintą dėl kišimosi į 2016 metų prezidento rinkimus.

J. Prigožinas, kuris gavo pravardę „Putino virėjas“, nes jo bendrovė „Concord“ tiekia maistą Kremliui, yra ieškomas „dėl įtariamo dalyvavimo sąmoksle apgaudinėti Jungtines Valstijas“, nurodo FTB.

Trečiadienį socialinės žiniasklaidos tinkle „Vkontakte“ paskelbtame pareiškime „Concord“ nurodo, kad J. Prigožinas parašė FTB direktoriui Christopheriui Wray, ir paskelbė šio kovo 23-iosios laiško kopiją.

„FTB privalo nedelsdamas atšaukti piniginės premijos visuomenei siūlymą už mano sugavimą ir pristatymą į Jungtines Valstijas, nes tai pažeidžia kelis žmogaus teisių principus pagal tarptautinę teisę“, – rašė J. Prigožinas.

„Concord“ pareiškime cituojami tokie J. Prigožino žodžiai: „Sukčiai sukčiaudami bando apkaltinti mane, absoliučiai švarų žmogų, sukčiavimu.“

J. Prigožinas taip pat įtariamas interneto „trolių fabriku“ laikomos įstaigos, oficialiai vadinamos „Interneto tyrimų agentūra“ (IRA), finansavimu. Ši Sankt Peterburge įsikūrusi firma, kaip pranešama, per 2016 metų JAV prezidento rinkimus vykdė interneto kampaniją Donaldo Trumpo naudai.

J. Prigožinas yra siejamas ir su Rusijos privačia karine bendrove „Wagner“, kaltinama samdinių siuntimu į konfliktus Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose.

Spalio mėnesį Europos Sąjunga paskelbė sankcijas J. Prigožinui dėl paramos „Wagner“, kuria kenkiama taikai Libijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 24 16:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt