pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Ramybė truko neilgai: nauji bandymo prasiveržti į Lenkiją vaizdo įrašai
Alfa.lt
BNS
Lenkijos gynybos ministerija
Baltarusijos pareigūnai stumia migrantus į Lenkiją. bei bando apakinti lenkų pasieniečius lazeriais.

Lenkijos pasienio apsaugos tarnyba pirmadienį paviešino naują įrašą, kuriame matoma, kaip minia migrantų, prižiūrima Baltarusijos pasieniečių, bando prasiveržti per Lenkijos sieną. Pasak lenkų, tai bandė padaryti 150 asmenų.

Lenkijos vyriausybės vadovas Mateuszas Morawieckis pareiškė, kad Europos Sąjunga dar turi laiko išvengti katastrofos, susijusios su naujomis grėsmėmis.

„Europa susidūrė su naujomis grėsmėmis. Migracijos krizė, kibernetinės atakos ir manipuliavimas dujų kainomis tėra tik Minsko ir Maskvos pradėto hibridinio karo pavyzdžiai. Lenkija, Lietuva, Latvija ir Estija yra šios atakos priešakinėje linijoje“, – parašė premjeras socialiniame tinkle „Twitter“.

„Dėkoju Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovams už vienybę. Išliekame vieningi ir solidarūs. Tai vienintelis kelias Europai“, – pridūrė M. Morawieckis.

Tuo metu Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka pirmadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga atsisako aptarti 2 tūkst. migrantų, norinčių patekti į Europą ir įstrigusių Baltarusijoje, likimą.

„Laukiu ES atsakymo dėl 2 tūkst. pabėgėlių“, – pirmadienį baltarusių pareigūnams sakė A. Lukašenka ir pridūrė besitikįs, jog Bendrija įsileis atvykėlius.

„Pasak jų, [Vokietijos kanclerė Angela] Merkel man pažadėjo, jog ši problema bus svarstoma Europos Sąjungos lygiu. Tačiau jie to nedaro“, – pareiškė autoritarinis lyderis; jo žodžius citavo valstybinė naujienų agentūra BelTA.

A. Lukašenkos teigimu, ES pareigūnai, nepaisydami Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos raginimų, atsisako užmegzti bet kokį kontaktą šiuo klausimu.

„Turėtume reikalauti, kad vokiečiai juos priimtų“, – pareiškė jis.

Anksčiau šį mėnesį baltarusių pasieniečiai išardė laikiną pasienio stovyklą ir perkėlė 2 tūkst. migrantų į netoliese įsikūrusį logistikos centrą.

Praėjusią savaitę A. Lukašenka ir A. Merkel du kartus telefonu aptarė migracijos krizę ir sutiko palaikyti tolesnius ryšius.

Šią krizę dirbtinai sukėlė A. Lukašenka, keršydamas už sankcijas, paskelbtas jo režimui po brutalaus antivyriausybinių protestų malšinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 22 16:54
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt