trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
„Rašistų“ marškinėliai atskleidžia tikruosius Kremliaus planus? (Patvirtino S. Šoigu)
Alfa.lt
Sergejus Šoigu.

Ukrainos saugumo tarnybos žvalgyba išplatino Rusijos propagandinių marškinėlių nuotraukas, ant kurių nupieštame „didžiosios Rusijos“ žemėlapyje – ne tik Ukraina, Baltarusija, Kazachstanas ir per Lietuvos dalį „prijungtas“ Kaliningradas, bet ir JAV Aliaskos valstija. Gynybos ministras Sergejus Šoigu viešai pareiškė, kad tuoj bus atkurta Sovietų Sąjunga.

„Visa tai laikina ir mūsų šalis vėl bus didelė ir stipri. Vėl bus Sovietų Sąjunga ir niekas niekur neišeis, visi gyvens taikoje ir ramybėje“, – kariškiams šią savaitę pareiškė jis.

Kiek anksčiau Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad Rusija siunčia savo viešųjų ryšių ekspertus ir tūkstančius „aktyvistų“, kurie iki rugsėjo 11 d. surengs fiktyvius referendumus okupuotose Ukrainos teritorijose.

Pasak leidinio „The Daily Beast“, Ukrainos saugumo tarnyba antradienį išsamiai aprašė taktiką, kurią naudoja Maskva, siekdama imituoti vietos gyventojų palaikymą planui prisijungti prie Rusijos, ir kuri, apima marškinėlius su „didžiosios Rusijos“ žemėlapiu. Propagandos kampanijai okupuotose Ukrainos teritorijose vadovauja grupuotė „Donecko respublika“, kuri dabar plečiasi už okupuoto Donecko ribų ir vadina save „Didžiąja Rusija“.

Nuotraukose, kuriomis pasidalijo Ukrainos žvalgyba, matyti marškinėliai su simboliais „Z“ ir „V“ tapo Rusijos karo prieš Ukrainą simboliais. Ant marškinėlių užrašyta: „Už didžiąją Rusiją“ ir „Į didžiąją Rusiją“, o į Rusijos žemėlapį įtrauktas Kazachstanas, Ukraina, Baltarusija ir, regis, dalis Lietuvos, nes Kaliningrado sritis nėra pavaizduota atskirai nuo Rusijos. Tačiau atskirai nuo Rusijos, bet jos sudėtyje pavaizduota JAV dalis – Aliaska.

Tai ne pirmas kartas, kai Rusijos propaganda „prisijungia“ Aliaską. Liepos pradžioje pranešta, kad Rusijos Krasnojarsko mieste pastatytas reklaminis plakatas su užrašu „Aliaska yra mūsų“. Tai įvyko praėjus vos dienai po to, kai Rusijos Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pareiškė, kad Kremlius gali pretenduoti į Aliaską.

2022 07 28 15:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt