antradienis, gruodžio 1 d.
Rastos lėktuvo nuolaužos, prabilta apie teroristus
tiesa.com

Ankstų ketvirtadienio rytą pranešta, kad iš radarų dingo „EgyptAir“ lėktuvas. Neabejojama, kad iš Paryžiaus į Kairą skridęs orlaivis sudužo Viduržemio jūroje.

Ketvirtadienio naktį paslaptingomis aplinkybėmis pradingo iš Prancūzijos į Egiptą skridęs lėktuvas, kuriame buvo 66 žmonės.

Reisu Nr.  MS804 skridęs bendrovės „EgyprAir“ orlaivis „Airbus 320“ iš radarų dingo 00:45 val. Jungtinės Karalystės laiku, kai buvo rytinėje Viduržemio jūros dalyje, 11,3 km aukštyje, 16 km nuo Egipto oro erdvės. Lėktuvu iš Paryžiaus į Kairą skrido 56 keleiviai, 7 įgulos nariai ir 3 apsaugos pareigūnai.

Tarp keleivių buvo trys vaikai.

Lėktuvo paieškai dislokuoltos pajėgos, kurias koordinuoja Graikijos pareigūnai. Aviacijos specialistai teigia, kad pardingęs apynaujis bendrovės lėktuvas buvo techniškai tvarkingas ir tiesiog tobulai atitiko saugumo reikalavimus.

Neatmetama galimybė, jog lėktuvas nukrito į jūrą.

Paskutinis iš lėktuvo priimtas signalas buvo pranešimas apie avarinę situaciją. Socialiniame tinkle „Twitter“ įvairūs šaltiniai praneša apie tai, kad Egipto aviacijos specialistai oficialiai patvirtino apie lėktuvo sudužimą, o jungtinės pajėgos pradėjo nuolaužų paiešką, atsirado pranešimų neva vienos salos gyventojai matę ugnies kamuolį.

„Tai labai ankstyva tyrimo stadija, todėl, kaip visada, atsiranda įvairiausių spekuliacijų. 

Kas lėktuvui nutiko, kol kas sunku pasakyti“, – ITV televizijai sakė aviacijos ekspertas Paulas Charlesas.

„EgyptAir“ netrukus savo paskyroje paneigė bet kokias naujienų portaluose bei socialiniuose tinkluose skelbiamas lėktuvo dingimo priežastis ir patarė laukti oficialaus pranešimo, kurį ji žada išplatinti vos paaiškėjus tiesai. 

Atskleista, kad tarp keleivių buvo 30 egiptiečių, 15 prancūzų, 2 Irako piliečiai, po vieną - iš Didžiosios Britanijos, Kanados, Belgijos, Kuveito, Saudo Arabijos, Alžyro, Sudano, Čado ir Portugalijos.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as spaudos konferencijoje patvirtino, kad lėktuvas sudužo, tačiau priežastys lieka neaiškios. Orlaivis į jūrą nukrito už maždaug 70 km į Rytus nuo Kretos salos.

Graikijos gynybos ministerijos teigimu, skrydžio trajektorija rodo, kad lėktuvas prieš pat dingdamas iš radarų atliko du staigius posūkius – 90 laipsnių kairėn, po to 360 laipsnių dešinėn – ir tada krito žemyn. Tokius manevrus užfiksavo graikų, kurių teritorinėje oro erdvėje prieš pradingstant buvo lėktuvas, technika.

Popiet graikai pranešė, jog jų laivo įgula apie 300 km į pietus nuo Kretos aptiko du didžiulius plastikinius objektus, kurie tikriausiai yra sudužusio lėktuvo dalys.

Kol kas tiriamos visos nelaimės versijos, tarp jų ir teroro aktas. Pastarasis variantas minimas vis dažniau.

„Teroristinis aktas – labiau tikėtina priežastis nei techninis gedimas“, – sakė žurnalistams Egipto civilinės aviacijos ministras Sherifas Fathy.

[3462]

2016 05 19 11:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt