penktadienis, gruodžio 4 d.
Raudonoji zona plečiasi: paveiktų šalių sąrašą papildė daugiau šalių, tarp jų – Vokietija
Alfa.lt

Koronaviruso paveiktų šalių sąrašą, iš kur atvykus privaloma izoliacija arba tyrimas nuo COVID-19, papildė dar daugiau Europos šalių, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo pirmadienio įsigalioja naujas pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas.

Raudonojoje ir pilkojoje zonose, iš kurių atvykus privaloma izoliacija arba tyrimas dėl koronaviruso, atsidūrė Kipras, Estija, Vokietija, Švedija, visi Italijos regionai, Danijos Hovedstadeno ir Šiaurės Jutlandijos regionai.

Izoliacija ir tyrimas nebus privalomi atvykus iš Latvijos, Norvegijos ir Suomijos, taip pat iš Kanarų salų.

Paveiktų šalių virtualų žemėlapį rengia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, užsienio šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją ir raudonąją zoną. Valstybės, kuriose informacija apie sergamumą nėra prieinama arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų, patenka į pilkąją zoną.

Raudonosios ir pilkosios zonos valstybės įtraukiamos į Lietuvos paveiktų šalių sąrašą. Iš šių šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą.

Turėjusiais sąlytį nelaikomi keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

Keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form) ir prieš patenkant į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą), o kitais atvejais – ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento privalo užsiregistruoti NVSC (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form).

Paveiktų šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį.

2020 10 31 09:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt