pirmadienis, spalio 25 d.
Reakcija į Irako planus dėl naujų skrydžių: eurokomisarė siūlo kalbėtis su Iraku, G. Landsbergis šaukiasi sankcijų
BNS
Facebook
Irako oro linijos

Daugėjant skrydžių iš Irako į Minską būtina dar kartą susitikti su Irako vyriausybe, sako pasienyje apsilankiusi Europos Komisijos (EK) narė Ylva Johansson.

„Mes turime skubiai reaguoti ir kaip įmanoma greičiau susitikti su Irako vyriausybe ir šios šalies pareigūnais, kad aptartume galimybes sumažinti skrydžių apimtis“, – Medininkuose žurnalistams sakė Lietuvoje viešinti eurokomisarė.

Ji teigė, kad planai vykdyti skrydžius į Minską iš dar trijų Irako miestų – Basros, Arbilio ir Suleimanijos – yra liūdinantys.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį pareiškė, kad migracijos tempams iš Baltarusijos į Lietuvą nemažėjant, Europos Sąjungos institucijos turi įvesti sankcijas visiems šio proceso dalyviams.

„Panašu, kad tiek ES, tiek Lietuvos draugiškos diplomatinės pastangos su Iraku ir Turkija neduoda rezultatų. ES institucijos turi pasiūlyti sankcijų paketus visiems dalyvaujantiems kontrabandos kelyje“, – saė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministras pabrėžė, kad taip pat ir pačiai Lietuvai „reikia imtis totalinės sienos apsaugos“.

„Gali būti, kad tai bus vienintelis sprendimas, atgrasantis nuo žmonių kontrabandos“, – teigė G. Landsbergis.

Pastaruoju metu Lietuva susiduria su išaugusiais migracijos srautais iš Baltarusijos. Šiemet sieną kirto beveik 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Dauguma jų – irakiečiai. Iki metų pabaigos Lietuva gali sulaukti 10 tūkst. neteisėtų migrantų – daugiau nei buvo skaičiuojama iki šiol, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Dėl išaugusios neteisėtos migracijos Lietuva yra paskelbusi ekstremaliąją situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, kad tai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Kalbėdama apie galimus ES svertus, derantis su Iraku, Y.  Johansson dar kartą pakartojo, jog ji jau anksčiau yra pasiūliusi naujų priemonių, susijusių su vizų išdavimu trečiųjų šalių piliečiams, jei konkrečios valstybės nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų, sprendžiant migracijos klausimus.

Eurokomisarė pridūrė, kad šis sprendimas dabar yra ES Tarybos rankose.

Paklausta apie daugiau galimų sankcijų Irakui, Y.  Johansson sakė, kad dėl to turi pasitarti su ES vyriausiuoju užsienio reikalų įgaliotiniu Josepu Borelliu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

2021 08 02 20:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt