ketvirtadienis, birželio 24 d.
Rusija buvo įsilaužusi į D. Trumpo apkaltos centre atsidūrusios bendrovės kompiuterius
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Rusijos šnipai buvo įsilaužę į Ukrainos energetikos įmonės, atsidūrusios JAV prezidento Donaldo Trumpo apkaltos proceso centre, kompiuterius, pirmadienį paskelbė viena kibernetinio saugumo firma.

Rusijos karinės žvalgybos agentūra GRU lapkričio mėnesį surengė vadinamojo fišingo (angl. phishing) ataką norėdama patekti į „Burisma Holdings“ darbuotojų elektroninį paštą, sakoma Kalifornijoje įsikūrusios kibernetinio saugumo firmos „Area 1 Security“ ataskaitoje.

„GRU kampanijos laikas, atsižvelgiant į JAV 2020 m. rinkimus, iškelia galimybę, kad tai ankstyvas perspėjimas dėl to, ką nujautėme po sėkmingų kibernetinių atakų, surengtų per JAV 2016 m. rinkimus“, – aštuonių puslapių dokumente nurodo „Area 1 Security“ įkūrėjai Orenas J. Falkowitzas ir Blake'as Darche'as.

Gruodį Atstovų Rūmai nubalsavo už D. Trumpo apkaltą dėl įtarimų, kad jis nederamai spaudė Ukrainą inicijuoti tyrimą dėl „Burismos“ ir jos ryšių su buvusiu valdybos nariu Hunteriu Bidenu, kuris yra prezidento potencialaus varžovo 2020 m. rinkimuose Joe Bideno sūnus.

GRU smarkiai figūruoja specialiojo prokuroro Roberto Muellerio ataskaitoje dėl Rusijos kišimosi į 2016 m. JAV prezidento rinkimų kampaniją. Ataskaitoje daroma išvada, jog Rusija įsilaužė į JAV Demokratų partijos ir jos kandidatės Hillary Clinton kampanijos kompiuterius, kad padėtų D. Trumpui.

JAV prezidentas 2018 m. liepą privertė smarkiai sunerimti pareigūnus Vašingtone, kai po susitikimo su Vladimiru Putinu Helsinkyje atrodė už gryną pinigą priimantis Rusijos prezidento paneigimą dėl Rusijos kišimosi.

2019 m. liepą per pokalbį telefonu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu D. Trumpas spaudė Kijevą tirti vieną demaskuotą Kremliaus sąmokslo teoriją, kad J. Bidenas, vienas pagrindinių demokratų pretendentų lapkritį varžytis su D. Trumpu dėl Baltųjų rūmų, norėdamas apsaugoti savo sūnų bandė užgniaužti kyšininkavimo tyrimą „Burismos“ atžvilgiu.

GRU pateko į „Burisma Holdings“ serverius, nurodė „Area 1 Security“. Vis dėlto neaišku, ką rusų šnipai rado ar ko ieškojo. „Rusai, regis, vėl tuo užsiima“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JAV Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto pirmininkas demokratas Adamas Schiffas, vadovavęs D. Trumpo apkaltos tyrimui.

Tai „galėtų būti tolesnio kišimosi į rinkimus įžanga“, sakė jis ir pridūrė: „Vėl atrodo, kad tuo siekiama padėti Trumpui.“ Ataskaita buvo paskelbta prieš D. Trumpo teismą Senate, galintį prasidėti jau šią savaitę. Prezidentas oficialiai kaltinamas piktnaudžiavimu valdžia ir trukdymu Kongreso darbui.

2020 01 15 05:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt