ketvirtadienis, sausio 27 d.
Rusija grasina Europai košmarišku karinės konfrontacijos scenarijumi
BNS
Scanpix
Sergejus Lavrovas.

Įtampa dėl Ukrainos neatslūgsta. Ukrainoje žūsta žmonės, o diplomatai keičiasi grasinimais. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį perspėjo, kad į Europą „grįžta košmariškas karinės konfrontacijos scenarijus“, augant įtampai dėl Ukrainos.

Kalbėdamas per Stokholme vykstantį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ministrų susitikimą, S. Lavrovas apkaltino NATO perkeliant savo karinę infrastruktūrą „arčiau Rusijos sienų“.

Ministras taip pat paragino Vakarus rimtai apsvarstyti „atitinkamus siūlymus“, kuriuos Maskva netrukus pateiks, siekdama užkirsti kelią Aljanso plėtrai į rytus.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas savo ruožtu paragino Rusiją „deeskaluoti“ padėtį dėl Ukrainos ir „naudotis diplomatija“, be to, pakartojo savo grasinimą, kad Rusijos laukia „rimtos pasekmės“, jei ji griebsis agresijos.

„Esame labai susirūpinę dėl Rusijos planų atnaujinti agresiją Ukrainos atžvilgiu“, – per dvišales derybas Stokholme Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui pasakė A. Blinkenas.

Tuo metu Ukrainos rytinėje dalyje per susirėmimus su prorusiškais separatistais žuvo ukrainiečių karys, ketvirtadienį pranešė Kijevas, augant įtampai santykiuose su Maskva.

Naujienų agentūros AFP surinktais oficialiais duomenimis, po šios netekties nuo metų pradžios šiame konflikte žuvusių ukrainiečių karių išaugo iki 61, o per visus 2020 m. žuvo 50 žmonių.

Separatistai pranešė nuo metų pradžios praradę maždaug 40 kovotojų.

Ukrainos kariuomenė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė pareiškimą, kuriame apkaltino separatistus iš automatų ir granatsvaidžių apšaudžius ukrainiečių pozicijas.

Kariuomenės spaudos tarnyba AFP sakė, kad karys neteko gyvybės trečiadienį zonoje, kurioje per praėjusį mėnesį žuvo dar šeši kariai.

Kijevas kovoja su prorusiškais separatistais Ukrainos rytiniuose regionuose nuo 2014 m. Konfliktas kilo netrukus po Rusijos įvykdytos Ukrainos Krymo pusiasalio aneksijos ir jau nusinešė daugiau nei 13 tūkst. gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 02 19:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt