pirmadienis, spalio 18 d.
Rusija grasina socialiniam tinklui „Facebook“ didžiule bauda
BNS
Unsplash

Rusija padidino spaudimą socialiniam tinklui „Facebook“, pagrasindama kompanijai kol kas didžiausia bauda už raginimų pašalinti draudžiamą turinį ignoravimą.

Rusijos žiniasklaidos reguliavimo tarnyba „Roskomnadzor“ paskelbė parengusi naują protokolą JAV socialinės žiniasklaidos milžinei nubausti – už tai, kad ji iš feisbuko ir instagramo nepašalina „piliečiams pavojingos informacijos“.

Nurodoma, kad bauda siektų „nuo 5 iki 10 proc.“ feisbuko „metinių pajamų“, tačiau nesakoma, ar tai būtų pajamos Rusijoje, ar visame pasaulyje.

Kaip rašė verslo dienraštis „Vedomosti“, „Facebook“ Rusijoje per metus uždirba dešimtis milijardų rublių.

„Roskomnadzor“ nurodė, kad teismas spręs, kada paskirti posėdį.

„Tikslų baudos dydį taip pat nustatys teismas“, – sakoma „Roskomnadzor“ pranešime.

Rusija reguliariai imasi teisinių veiksmų prieš interneto platformas, nepašalinančias, jos teigimu, neteisėto turinio, pavyzdžiui, pornografinės medžiagos ar narkotikus ir savižudybes palankiai apibūdinančių įrašų.

Šalis jau yra skyrusi „Facebook“ 90 mln. rublių (0,86 mln. eurų) įvairių baudų, taip pat ir dėl neištrinto draudžiamo turinio, nurodo rusų naujienų agentūros.

Šiemet Rusija taip pat siekia vis griežčiau kontroliuoti JAV įsikūrusias technologijų kompanijas, kaltindama jas kišimusi į šalies vidaus reikalus.

Sausio mėnesį Rusija pareikalavo, kad socialiniai tinklai pašalintų įrašus, raginusius rusus dalyvauti kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno šalininkų protestuose, esą siekdama neleisti dalyvauti nepilnamečiams.

Prezidentas Vladimiras Putinas sausį skundėsi dėl augančios didelių technologijų kompanijų įtakos. Pasak jo, šios kompanijos varžosi su suvereniomis valstybėmis.

Praėjusį mėnesį Rusijos valdžia apkaltino JAV socialinės žiniasklaidos kompanijas kišimusi į parlamento rinkimus ir iškvietė JAV ambasadorių Maskvoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 06 08:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt